Коли кросфіт рятує життя…

 Липень 17, 2017

5508_p_15_img_0002ff Чи допоможуть спеціальні спортивні тренування в мирному житті вижити на полі бою?

Як свідчить практика українських військових, цілком

Євгеній Клочок із дитинства захоплювався бойовими мистецтвами. Після травми брати участь у змаганнях вже не міг, тож почав займатися кросфітом. З початком війни на Сході країни отримав нагоду випробувати свої вміння на практиці

5508_p_15_img_0001— Мої бійцівські навички на передовій майже не знадобились, а от підготовка з кросфіту допомогла повернутися живим і неушкодженим. Наприклад, швидке переміщення в повному спорядженні під мінометним обстрілом із боєкомплектом та РПК, підйом по мотузках за допомогою спеціальної техніки, біг на великі дистанції, техніка підйому великої ваги із землі, приміром, пораненого. І взагалі у силі й витривалості кросфіт рулить.

Після повернення додому в Євгенія з’явилося шалене бажання максимально підготувати молодь та людей до будь-яких екстремальних ситуацій у житті. Тож він продав усе своє майно та за допомогою друзів спромігся відкрити спеціалізований зал «zaWOD», де можуть займатися кросфітом як діти, так і дорослі.

— Ми пропонуємо індивідуальні та групові тренування. Після першого заняття вас розподіляють до різних груп, де зазвичай займається 10–12 людей. Якщо треба покращити загальну фізпідготовку, то вам запропонують підготовчу групу. Якщо ж ви фізично розвинена людина, то відразу ж займатиметесь в основній. Сюди приходять дівчата і хлопці, молоді мами з дітками, займаються навіть родинами. Ми гарантуємо правильне фізичне навантаження та хороший моральний відпочинок.

У приміщенні є ще один зал, де працює проект «Бійцівський клуб». Діти там можуть займатися бойовими мистецтвами абсолютно безкоштовно.

— Вчимо дітей азам боксу, греко-римської боротьби та джиу-джитсу. Так би мовити, для себе дитина може займатися в моєму залі. Якщо ж хоче набути професійного рівня, то потрібно йти до спортивної секції. Це стосується підготовки і дітей, і дорослих, — пояснює Євгеній. — Коли відкривали спортзал, навіть не сподівалися, що серед охочих займатися буде так багато учасників АТО. Згодом вирішили розробити комплекс підготовки для ветеранів війни з фізичними вадами. За допомогою кросфіту вони зможуть реалізуватися в житті.

Тут є все для підготовки військовослужбовців різних військ та спецпризначенців. І, звичайно, тренування в команді та створення колективу, на який можна покластися.

— Вся увага приділяється роботі зі своєю вагою. У вас наросте рівно стільки м’язів, скільки необхідно для функціонування вашого організму. Отримавши навики і тренованість за системою кросфіту, потрібно ще додати техніку роботи зі зброєю та тактику. І все. Воїн готовий до виконання завдань за призначенням.

Однією з особливостей цього спортивного залу є відсутність каси.

— Всі знають, хто скільки має заплатити. Просто кладеш он до тієї коробочки гроші. Якщо немає фінансів — без проблем, можеш цей день займатися безкоштовно. Я не називаю це бізнесом, це такий собі «клуб сімейного типу за інтересами».

Євгеній переконаний: якщо людина прийшла в зал — це вже вчинок.

— Загалом, щоб мати хороший фізичний стан і гарний настрій, потрібно менше їсти і менше лінуватися. 80% успіху — це здорове харчування, а зал лише пришвидшить метаболізм. Я не вигадую в харчуванні нічого особливого: їсти потрошку кожні три години, пити багато води і не вживати алкоголь.

Ярослава ЗОРІНА

 

Схожi записи: