Військові вертолітники допомогли ліквідувати масштабну пожежу

 Липень 17, 2017

5508_p_14_img_0003На годиннику ще немає й шостої ранку. Спокійний сон майора Юрія Голубовича перериває дзвінок оперативного чергового: «Пожежа! Горять 20 гектарів лісу! ДСНС не справляється! Збір за півгодини в частині! Ви — старший групи із 34 осіб!» Таке завдання — нетипове для вертолітників, адже спеціального підрозділу в частині немає. Та й востаннє військових льотчиків підключали до гасіння серйозної пожежі аж п’ять років тому.

Через посуху і сильний вітер полум’я швидко перекидалося, дерева падали, іскри летіли, ситуація постійно ускладнювалася. До порятунку величезної ділянки лісу військові льотчики підійшли комплексно, задіявши як наземні, так і повітряні сили.

— Вертоліт Мі-8 оснащений системою масового скидання води, — пояснює майор Юрій Голубович. — Тож він набирав воду з найближчої річки у спеціальний ковш, долітав до палаючого лісу і скидав її. Поряд із нами працював також вертоліт ДСНС, загалом було скинуто понад 40 тонн води.

Тим часом учасники «наземного ешелону», подолавши автобусом 70 кілометрів від частини, взялися за лопати і почали активно засипати полум’я піском та землею.

— От розповідаю, і здається, що все просто, насправді ж завдання було дійсно небезпечним і виснажливим, — ділиться своїми враженнями Юрій Голубович. — Коли ми приїхали, то відразу ж приступили до роботи, адже масштаб пожежі був чималий. Разом з ДСНСниками нам вдалося зупинити розповсюдження вогню. Та, чесно кажучи, допомогла ще й погода, адже за кілька годин пішов дощ. Якби не це, довелося б ще не одну годину гасити вогонь.

І хоч остаточно ліквідувати пожежу вдалося лише з початком дощу, хто знає, як би встигло розповзтися полум’я, коли б не допомога армійців… Одразу з «поля бою» чоловіки поїхали на службу — роботи і там багато, часу на перепочинок немає.

— Повернувшись до частини, провели своєрідний «розбір польотів», — каже майор Юрій Голубович. — Як на мене, ми відмінно впорались із завданням. Та й як можна підвести? Деякі офіцери з нашої бригади залучалися до ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, гасіння пожеж в Афганістані, тож досвід у льотчиків чималий.

Анастасія ОЛЕХНОВИЧ

Схожi записи: