На відремонтований Мі-14ПЛ дали вісім років гарантії

 Липень 14, 2017

5508_p_08_img_0002На державному підприємстві «Конотопський авіаремонтний завод «АВІАКОН» відремонтували вертоліт Мі-14ПЛ для потреб національних Військово-Морських Сил. Цей морський багатоцільовий протичовновий гвинтокрил берегового базування має дійсно унікальні можливості. Він здатний перебувати у повітрі чотири з половиною години (більше за решту вертольотів), на двісті кілометрів збільшувати радіус висвітлення надводної обстановки під час супроводження кораблів та здійснювати пошук і знищення ворожих підводних човнів. Мі-14ПЛ також використовують для пошуку диверсантів, розвідки, висадки морських десантів та підняття груп з води після виконання спеціальних завдань, переміщення вантажів на зовнішній підвісці та транспортних перевезень. Для збільшення дальності його польоту можуть встановлюватися два додаткові паливні баки.

За словами заступника командира з інженерно-авіаційної служби бригади морської авіації підполковника Віталія Ушкалова, завод дає гарантію на вісім років, що дозволяє повною мірою планувати операції бригади. На жаль, ремонтними роботами не було передбачене відновлення герметичності вертольотів, тому сідати на воду гвинтокрил поки що не може. Проте відсутність герметичності не є критичною. Адже виконання пошуково-рятувальних завдань проводиться і за допомогою рятувальної лебідки, яка здатна підняти одночасно трьох осіб. Окрім того, наявність десяти рятувальних плотів на двадцять місць кожен дозволяє проводити операції з порятунку екіпажів кораблів, які зазнали лиха.

Загалом до кінця 2017 року, відповідно до раніше укладеного контракту, відновлять ще два такі вертольоти, а в 2018-му здійснять модернізацію ще одного Мі-14ПЛ.

Дмитро ЗАВТОНОВ

Схожi записи: