На передову вирушив черговий медичний автомобіль

 Липень 13, 2017

20048618_1589009244503866_290691778_o

Національна академія медичних наук України передала автомобіль швидкої допомоги 65-му військово-мобільному госпіталю

Кошти на швидку для фронту зібрав авторський колектив спільної цивільно-військової наукової роботи «Інноваційний підхід з організації та надання медичної допомоги у гібридній війні», відзначеної минулоріч премією Кабінету Міністрів України за розробку і впровадження інноваційних технологій. Згуртувалися академіки, члени-кореспонденти НАМН України та старші офіцери Міноборони України.

Вони перерахували премію в 100 тисяч гривень на придбання автомобіля УАЗ, що зарекомендував себе як високопрохідний та оптимально зручний для перевезення поранених бездоріжжям у районі АТО.

— Коли почалися воєнні дії на Сході країни, ми зрозуміли, що самим військовим буде важко впоратися. Крім медичної співпраці, потрібна допомога і з транспортом, адже в умовах воєнних дій він дуже швидко виходить із ладу, часто не підлягає ремонту, — зауважив президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк.

Це вже не перший автомобіль, який НАМН України передає українським захисникам. З 2014-го академія направила на фронт усі резервні машини, зібрала та перерахувала на потреби української армії 2 млн грн. Придбано та передано шість снайперських гвинтівок, чималу кількість бронежилетів, кевларових шоломів тощо. А ще створено академічну базу на 500 ліжок, де лікарську допомогу отримали понад 2000 поранених, зокрема чотири бійці із прямими пораненнями серця.

— Хочу побажати, щоб цей автомобіль був щасливим, щоб у нього не влучали ні снаряди, ні міни, ні кулі. А пацієнти і поранені, яких він перевозитиме, швидко видужували. Щасливої дороги! — сказав Віталій Цимбалюк.

Медичний автомобіль, по-народному «таблетка», відразу вирушив до Харкова. Незабаром він працюватиме у військово-мобільному госпіталі в районі АТО.

Ольга МОСЬОНДЗ

Схожi записи: