Призовники з офіцерськими погонами

 Червень 28, 2017

5506_p_07_img_0001sssПризвані офіцери запасу спочатку пройдуть тримісячні курси у профільних військових вишах Одеси, Житомира, Львова та Києва, після чого поповнять військові частини

Як уже повідомляла «Народна армія», до лав Збройних Сил України призвано 1000 офіцерів запасу. Це люди, які свого часу закінчили військові кафедри ВНЗ, але в армії не служили. Нині призвані офіцери розпочали навчання на курсах перепідготовки та підвищення кваліфікації в п’яти військових вищих навчальних закладах

Одним із вишів, який готуватиме призваних офіцерів запасу, є Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації (ВіТі). Тут навчатимуться майже 130 офіцерів запасу за військово-обліковими спеціальностями — зв’язківців, фахівців автоматизованих систем управління, програмістів математичного забезпечення тощо.

— Курси триватимуть три місяці, і їх буде розділено на кілька етапів. Перший місяць офіцери вивчатимуть загальновійськові дисципліни: тактичну підготовку, інженерну, вогневу, стрілецьку, РХБЗ, тактичну медицину тощо, — розповів начальник навчального відділу ВіТі полковник В’ячеслав Пистряк. — Теоретичну частину вони вивчатимуть у навчальних класах інституту: три пари на день і чотири години самостійної підготовки після обіду, як і в решти слухачів вишу. А практичні заняття відбуватимуться в навчальному польовому центрі.

Після цього офіцери повернуться в інститут, у якому розпочнуть підготовку за фахом. Спочатку теорія, далі — заняття на техніці зв’язку, розгорнутій у навчальних класах. Потім — знову на полігон, де вони практично відпрацюють усі навчальні нормативи: розгортання техніки, дії на марші, в обороні, наступі тощо. Завершиться навчання складанням комплексного випускного іспиту, який також розділено на три частини: теоретичну, практичне відпрацювання питань загальновійськової підготовки й складання нормативів на техніці зв’язку.

— Водночас нашим завданням є не лише відновити в призваних офіцерів знання та навички, а й навчити їх працювати на новій техніці зв’язку, яку прийнято на озброєння війська останнім часом. Понад 80 відсотків викладачів інституту, які навчатимуть офіцерів, мають бойовий досвід у районі АТО, — сказав полковник В’ячеслав Пистряк. — Три місяці цілком достатньо для того, щоб призвані офіцери відновили знання та вміння й вивчили нову техніку. Адже щоб навчити кадрового офіцера-зв’язківця працювати на новій техніці, за нашим досвідом, достатньо 11 днів.

Після допідготовки офіцерів призначать на посади у військові частини та підрозділи військ зв’язку ЗС України, не задіяні в АТО. А потрапити в район бойових дій вони зможуть лише тоді, коли самі висловлять таке бажання й підпишуть із військовим відомством контракт.

Після спілкування з начальником навчального відділу я познайомився з деякими офіцерами-призовниками та поцікавився мотивацією, настроями. Адже відомо, що раніше на військові кафедри здебільшого вступали люди, які хотіли «відкосити» від служби в армії й дістати офіцерське звання з перспективою працевлаштування в інших силових структурах.

Чимало з призваних офіцерів, дізнавшись про призовну офіцерську кампанію, прийшли у військкомати самі, інші вчасно з’явилися за повістками.

Один із них — молодший лейтенант Олег Гуменюк, який родом із Вінниці. Три роки тому він закінчив навчання на факультеті інформаційних комп’ютерних технологій Житомирського технологічного університету, одночасно навчаючись на військовій кафедрі. Тепер у ВіТі опановуватиме спеціальність «Програмне та математичне забезпечення».

— Коли почалася антитерористична операція, я двічі приходив у військовий комісаріат, висловлював бажання підписати контракт. Але обидва рази мені відповідали, що поки що вакантних посад для моєї спеціальності немає. А коли буду потрібен, повідомлять. Тож коли надійшла повістка, одразу прибув у військкомат, — каже хлопець. — Після строкової, можливо, залишуся на контракт. Спочатку подивлюся на військо зсередини.

І таких мотивованих людей серед призваних офіцерів, як Олег, чимало.

— У нашому районі на обліку перебуває чи не найбільша кількість офіцерів запасу серед інших райвійськкоматів Харкова. Один із головних критеріїв відбору — вік до 43 років. Найбільше часу зайняло вивчення документів, бо в переважної більшості офіцерів запасу, які перебувають у нас на обліку, бракувало оновлених даних, — пояснює начальник відділення офіцерів запасу і кадрів Київського РВК міста Харкова майор Микола Ганзя, який привіз на навчання у ВіТі трьох зв’язківців. — Загалом на Харківщині у військо призвали 70 офіцерів запасу. Серед них є й жінки.

Загалом, як повідомили в Головному управлінні персоналу Збройних Сил України, план призову офіцерів запасу станом на 20 червня виконано в повному обсязі.

Треба сказати, що на час служби за призваними офіцерами зберігатиметься посада й заробітна плата на останньому місці роботи незалежно від форми власності підприємства.

Роман ВУС

 

Схожi записи: