У Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного вперше відзначили «День курсанта». Відео

 Червень 24, 2017

«Честь. Відвага. Україна»: це гасло Національної академії сухопутних військ у Львові. А ще – це кредо і наріжний камінь чеснот, який курсанти закладають у процес здобуття офіцерського звання у стінах військового вишу у Львові. Флешмоб під таким гаслом провели майбутні офіцери сьогодні, 24 квітня, в рамках відзначення Дня курсанта.

Як зазначив голова ради сержантів НАСВ третьокурсник факультету артилерії старший сержант Вадим Швед, Українському війську потрібні нові традиції, відхід від застарілих шаблонів у вшануванні воїнів та їх заслуг. Тому офіцерський колектив НАСВ радо пристав на пропозицію курсантів започаткувати «День курсанта», коли у навчальному закладі повноправними господарями стають молодші командири та курсанти. Це не лише свято, але й своєрідний іспит на організаційну та управлінську зрілість.

– Сьогодні в Академії наш день. Ніхто з нас або тих, хто тут навчався, раніше ніколи подібного не організовував. І гадаю, що на такому рівні День курсанта святкується вперше не лише в нашій академії, – зазначив учасник АТО, кавалер ордену «За мужність» старший сержант Вадим Швед. – Це свято – вияв поваги до нас, курсантів. Адже всі ми побажали стати офіцерами нової Української армії під час війни. Це повага до нашого вибору, який ми зробили у непростий час. День курсанта – це також велика довіра. Я переконаний, що керівництво академії розраховує на нашу зрілість і організаторські здібності.

Слід зазначити, що цей іспит курсанти НАСВ склали на відмінно. Крім того, вони гідно презентували навчальний заклад гостям і друзям. Для запрошених вони підготували змістовну культурну програму, у якій було все, що було цікаво гостям: рукопашний бій, демонстрація бойових спроможностей курсантів-піхотинців, лицарські бої, пісенні караоке-конкурси тощо. Було передбачено частування та барбекю. А футбольна команда НАСВ провела товариський матч із «молодіжкою» ФК «Карпати».

Завершився День курсанта великим гала-концертом участь за участю рок-гуртів «Штурм» та Navigator, співачки Софії Федини та Наталки Самсонової, виконавців Богдана Ковальчина із проекту «Пісні війни» та Віктора Винника, а також студії «Магарич», Сергія Притули і «Вар’яти-шоу». Спеціально на курсантське свято до Львова також було запрошено гурт «Друже музико» з Одеси та Олега Скрипку з гуртом «ВВ».

Схожi записи: