Кращий підрозділ ЗРВ отримає 100 тисяч гривень

 Червень 15, 2017

5504_p_05_img_0002У ПС вперше проводиться конкурс на кращий підрозділ ЗРВ. У фіналі стрілятимуть «Буки» і «трьохсотки»

Всі пам’ятають галас у російських ЗМІ після повідомлення, що українські С-300 стрілятимуть поблизу Криму? Слабких нервами ракетники попереджали, що цього року стрільб буде ще більше. І слова дотримали! Зокрема вже заплановано пуски з двох майданчиків у Херсонській та Одеській областях. Та й бойова підготовка набуває оригінальних форм. Одним із таких нововведень є конкурс-змагання на кращий підрозділ зенітних ракетних військ, у фіналі якого проведуть бойові стрільби із ЗРК С-300П та «Бук М1»

Півфіналісти конкурсу вже відомі, адже щойно завершився відбірний тур. Це — фахівці із солідним бойовим досвідом, які збивали російські безпілотники в небі Донбасу та виконували бойові стрільби під час навчань на Херсонщині взимку минулого року. Зараз вони завзято готуються до наступних етапів конкурсу, адже позмагатись є за що. Крім звання «Кращий підрозділ зенітних ракетних військ» для переможців передбачена премія. Призери отримають грошові винагороди: 1 місце — 100 тисяч гривень, 2-ге — 60 тисяч і 3-тє — 40 тисяч. Кошти надійдуть одразу після визначення переможців. Витратити їх можна буде на відновлення техніки, вдосконалення матеріально-технічної та ремонтної бази підрозділів.

5504_p_05_img_0001У конкурсі беруть участь усі підрозділи ЗРВ, окрім тих, які виконують завдання на фронті. Серед учасників і окремий зенітний ракетний дивізіон Повітряного командування «Захід», який нещодавно повернувся із району АТО. Заступник командира дивізіону по роботі з особовим складом майор Ігор Грош говорить, що на передовій військовослужбовці постійно вдосконалювали вміння та навички, тож за останні кілька років довели їх до автоматизму.

— Нам часто доводилося демонструвати свою спроможність ефективно виконувати бойові завдання, — розповідає офіцер. — Наші фахівці неодноразово збивали російські безпілотники, які кружляли над позиціями українських воїнів у районі Авдіївки та корегували вогонь ворожої артилерії. Тож, повернувшись додому і порадившись усім колективом, вирішили випробувати себе у конкурсі і показати, на що здатні. Крім того, майже 90% військовослужбовців мають статус учасника бойових дій, багато з них отримали державні нагороди та відзнаки Міністерства оборони України. А от звання «Кращий підрозділ ЗРВ» у нас ще немає. Та й 100 тисяч гривень, передбачені за перемогу в конкурсі, також не завадять. Тож наш підрозділ налаштований тільки на перемогу.

Начальник зенітних ракетних військ Повітряних Сил ЗС України генерал-майор Дмитро Карпенко говорить, що конкурс на кращий підрозділ у ЗРВ в такому форматі проводиться вперше, але точно не востаннє.

— Це плановий захід з бойової підготовки, тільки в оригінальній формі, — зазначає генерал-майор Дмитро Карпенко. — Бойові обслуги ЗРК протягом року готуються, навчаються, відпрацьовують нормативи. Уже завершився перший етап конкурсу-змагання. Дивізіони, що пройшли цей відбірковий тур, представлятимуть свої полки на другому етапі конкурсу — в повітряних командуваннях. Після цього в кожному ПвК визначать кращий дивізіон, який братиме участь у заключному етапі. Отже, у фіналі зустрінуться чотири кращі зенітні ракетні дивізіони, які позмагаються за першість.

Організатори обіцяють, що нудно не буде. Під час фіналу учасники здійснюватимуть марш у новий позиційний район та наземну оборону району розташування, відбиватимуть повітряний напад противника. А головне — проведуть бойові стрільби зі штатного озброєння по повітряним мішеням. Загалом фінал конкурсу буде наближений до щорічного підсумкового навчання, але у вигляді змагань. Тож підрозділам треба не просто вкластися в нормативи і влучити в ціль, а й зробити це якнайкраще.

Олександр ОЛЕХНОВИЧ

Схожi записи: