На озброєння прийнято автоцистерну АЦ-12

 Червень 8, 2017

5503_p_06_img_0002Сучасний паливозаправник здатний одночасно транспортувати два види пального в одній цистерні

На озброєння вітчизняного війська прийнято автоцистерну АЦ-12 на шасі автомобіля КрАЗ-63221. Відповідний наказ наприкінці минулого місяця підписав Міністр оборони України. Її призначено для транспортування пального шляхами всіх категорій по бездоріжжю за температури від -40 до +45°С, механізованого заправлення фільтрованим пальним автомобільної та бронетанкової техніки, а також короткочасного зберігання пального.

— Ми розуміли, що підтримувати наявні засоби підвезення пального в справному стані з огляду на їхній поважний вік стає дедалі важче. Тож подбали про якнайскоріше створення нових зразків паливозаправників, — розповідає начальник відділу — заступник начальника управління забезпечення технічними засобами Центрального управління забезпечення пально-мастильними матеріалами Збройних Сил України Тилу Збройних Сил України полковник Сергій Бреславець.

До речі, ще на етапі проектування було враховано досвід застосування такої техніки в районі АТО. А саме — використання базового шасі з розташуванням двигуна попереду кабіни. Це дає змогу підвищити захист особового складу в разі непередбаченого наїзду на вибухові предмети. Крім того, розосередження запасів пального у двох розділених ємностях дає змогу підвищити рівень живучості під час його перевезення. Також є можливість видачі фільтрованого пального з одночасним обліком кількості заправленого одразу у дві одиниці техніки.

Практичну реалізацію цього проекту, яка тривала два роки, здійснили фахівці ДП «45-й експериментальний механічний завод», що у Вінниці. Принципова відмінність автоцистерни АЦ-12 від аналогів полягає в тім, що існує наявність двох окремих відсіків загальною ємністю 12 000 л. Завдяки такому раціональному рішенню з’явилась можливість одночасно транспортувати різні види пального: автомобільний бензин і дизпаливо. До того ж раніше в разі пошкодження цистерни витікав весь її вміст, тепер же наявність незалежних один від одного відсіків дає змогу врятувати принаймні половину пального. Час розгортання автоцистерни з похідного положення в робоче (згортання — з робочого в похідне) не більше як 10 хвилин.

На КрАЗ-63221 установлено 330-сильний турбований дизельний двигун ЯМЗ-238Д (з можливістю встановлення двигунів інших виробників). Вибрали саме це шасі для монтажу автоцистерни, зважаючи й на надзвичайну міцність кразівської рами, де застосовано лонжерони з гарячекатаного швелера. А ще це шасі є універсальним для монтажу різних установок. Насамкінець додам, що спеціалізовану машину АЦ-12–63221 обладнано шинами розмірністю 1300–530-533, які забезпечують відмінну прохідність в умовах бездоріжжя.

Сергій ВОРОНКОВ

Схожi записи: