На ремонт і модернізацію «Сагайдачного» виділено 91 млн гривень

 Травень 26, 2017

5501_p_10_img_0001(1)До кінця червня на головному військовому кораблі України завершиться доковий ремонт.  Потім почнеться його модернізація

Як зазначив командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко, одночасно із введенням нових кораблів та катерів на флоті заплановано відновлення тих суден, які вийшли з анексованого Криму та потребують модернізації і ремонту. Розпорядженням Кабінету Міністрів України виділено 91 млн гривень на проведення ремонтно-відновних робіт і модернізацію фрегата «Гетьман Сагайдачний». Зараз, зокрема, ведеться відновлення технічного стану та доковий ремонт (на ці потреби вже виділено 14,5 млн гривень) цього корабля на ПАТ «Іллічівський судноремонтний завод». Командування вітчизняного флоту повідомило, що на фрегат чекає велика модернізація. Але які саме технічні засоби й устаткування або зразки озброєння будуть встановлені на борту корабля — таємниця

Відповідно до укладеного договору ремонт мали виконувати представники суднобудівного заводу «Кузня на Рибальському», але через те, що це підприємство не має виходу до узбережжя Чорного моря, виникла потреба залучити потужності іншого судноремонтного підприємства з берегів Сухого лиману в Одеській області. Заводчани міста Чорноморськ уперше проводять ремонт військового корабля, тому й готувалися заздалегідь. Фрегат поставили в найбільший плавучий док України. Його довжина — 225 метрів, вантажопідйомність — 20 тисяч тонн. Утім виникли деякі труднощі в забезпеченні постановки в нього корабля. Через конструктивні особливості носової частини фрегата (носовий бульб «Гетьмана Сагайдачного» розташовано нижче основної частини корпусу) в момент його постановки довелося зробити спеціальний виріз у корпусі стапель-палуби дока. В результаті треба було видалити понад 100 квадратних метрів цієї конструкції. Під водою весь процес постійно контролювала група водолазів.

— Зараз на кораблі йде доковий ремонт. Це очищення, огляд і фарбування підводної частини його корпусу, донно-забортної арматури та цистерн, — розповів старший помічник командира фрегата «Гетьман Сагайдачний» капітан 3 рангу Олексій Корецький. — Представники промисловості здійснюють огляд рулів, ліній валів та гребних гвинтів, а також інших пристроїв, систем, ремонт яких не можна виконати на плаву.

У ВМС ЗС України активізувалась робота з відновлення технічної готовності корабельного складу та суден забезпечення. Чорноморський суднобудівний завод уже розпочав ремонт морського водолазного судна «Нетішин». Також передбачається проведення планового докового ремонту артилерійського катера «Скадовськ», судна розмагнічування «Балта» і навчального катера «Чигирин»

У роботах на кораблі задіяні зведені робочі бригади, до яких входять як фахівці «Іллічівського судноремонтного заводу», так і суднобудівного підприємства «Кузня на Рибальському».

За словами голови правління ПАТ «Іллічівський судноремонтний завод» Михайла Дуднікова, після завершення ремонту боєздатність фрегата «Гетьман Сагайдачний» значно підвищиться.

— Очищення підводної частини корпусу дозволить збільшити швидкість ходу корабля. Приблизно на 5–6 вузлів зросте його мобільність і маневреність. До цього фрегат проходив доковий ремонт 2012 року, — сказав Михайло Дудніков. Судноремонтники обіцяють, що по закінченні нинішнього ремонту фрегат «Гетьман Сагайдачний» належно себе проявить у складі багатонаціональної корабельно-тактичної групи під час українсько-американського навчання «Сі Бриз-2017».

Віталій ПАНЧИШИН

Схожi записи: