На з’їзді Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил України обрали нового голову

 Травень 20, 2017

photofacefun_com_1495200547

Ним став Валерій Добровольський, а засновник профспілки та багаторічний її очільник Дмитро Мірошниченко – почесним членом її Центрального комітету.

Всеукраїнська профспілка працівників Збройних Сил України – ровесник національного війська, якій минулого року теж виповнилося чверть віку. Варто нагадати, що перший її з’їзд відбувся 23 квітня 1992 року. Проведення чергового шостого – це не лише віха історичного плану, а й огляд внесків профспілкової організації у загальну справу зміцнення боєздатності національного війська. Адже практично у кожній військовій частині, установі, навчальному закладі в одному строю з військовослужбовцями перебувають працівники Збройних Сил України.

Так, понад десять тисяч спілчан на підприємствах вітчизняного оборонно-промислового комплексу створюють, ремонтують та модернізують зразки бойової техніки та озброєння. Вдячні українські військовослужбовці багатотисячному колективу працівників ЗС України, які працюють у військових госпіталях і повертають до строю поранених учасників бойових дій. А ще велика кількість працівників ЗС України забезпечує тепло у казармах, будинках для проживання військовослужбовців, створює належні побутові  умови для людей у погонах.

Робота ЦК профспілки, його апарату була спрямована на  надійний захист конкретного працівника ЗС України. У цьому плані прикладом для всіх профспілкових організацій може слугувати Галузева угода між Міноборони та ЦК профспілки на 2016–2018 роки, яку підписали Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак та голова ЦК профспілки працівників ЗС України. Ось деякі положення цього документа, які спрямовані на розв’язання соціально-побутових умов людей праці. Так, військове відомство зобов’язується передбачати надання жилої площі в гуртожитках працівникам Збройних Сил України, які працюють у військових частинах. Підготовлено пропозиції щодо включення працівників Збройних Сил України до нової редакції Переліку категорій працівників, яким можуть бути надані службові жилі приміщення. Міністерством оборони України вживаються заходи щодо проведення медичних оглядів працівників, організації надання безоплатної невідкладної медичної допомоги в закладах охорони здоров’я військового відомства працівникам та членам їх сімей, які працюють у відокремлених військових містечках.

Делегати з’їзду обговорили і визначили перспективи соціального діалогу між профспілками і військовими. Зокрема, вони наголошували на важливості виробці профспілкової стратегії протидії наступу на права трудівників, забезпечення гідного рівня життя людини праці та поваги до неї держави та роботодавців. Йшлося також про запровадження жорсткої персональної дисципліни та відповідальності за дотримання положень статуту профспілки, виконання рішень виборних органів усіх рівнів.

Таким був лейтмотив виступів делегатів шостого з’їзду профспілки. На ньому  вони запропонували знову обрати головою Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил обрати ветерана та її засновника Дмитра Мірошниченка. Але Дмитро Тимофійович зняв свою кандидатуру на користь свого першого заступника Валерія Добровольського, якого одностайно обрали керівником Всеукраїнської профспілки працівників ЗС України. А Дмитра Мірошниченка –  почесним членом її Центрального комітету.

Володимир ЧІКАЛІН

Схожi записи: