Ви — учасник АТО, і вам немає де жити? Беріть кредит на пільгових умовах

 Травень 15, 2017

5499_p_16_img_0001На Черкащині ветерани АТО на вигідних умовах отримують від місцевих органів влади кредити на житло

 Питання забезпечення житлом учасників АТО та їхніх сімей є надактуальним в усіх регіонах України. Адже за обставин, які створилися нині в державі у зв’язку із браком коштів, важко сподіватись лише на дієвість цільових державних програм. Наші ветерани потребують підтримки. І є приклади, коли місцеві органи влади допомагають захисникам Вітчизни наблизити новосілля. Так, як на Черкащині. Далі — розповідь про спосіб придбання власної оселі, який є альтернативним багаторічному очікуванню житла на квартирній черзі. Ідеться про пільгове кредитування

Для статистики: нині на обліку в Черкаській області перебувають понад 7600 учасників АТО, 242 інваліди війни та 109 сімей загиблих воїнів. Сім’ям загиблих та інвалідів війни держава надає позачергово житло або грошову компенсацію на придбання квадратних метрів. На Черкащині, як і в більшості регіонів України, ці категорії громадян забезпечують житлом. Решті доводиться чекати омріяного даху над головою, і часто, на жаль, у багатьох регіонах перспективи у ветеранів АТО неоптимістичні. Але є варіант — спробувати купити оселю, умовно кажучи, у складчину з міською владою.

Перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль:

— Минулого року в Черкаській області спрямували майже 12,2 млн грн субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво або придбання житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, а також для ветеранів АТО — інвалідів I-II груп, які потребують поліпшення житлових умов. Нині на житловій черзі перебувають ще дев’ять сімей загиблих та учасників АТО — інвалідів І-ІІ груп. Потреба в коштах для виплати грошової компенсації становить цього року майже 7,6 млн грн.

Наприклад, на Черкащині для розв’язання проблеми надання житла ще 2015 року прийняли Обласну програму забезпечення учасників АТО та членів їхніх сімей житлом. Розрахували її до 2020 року, виконавцем і координатором визначили Черкаське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

На думку місцевої влади, поступового, а головне — ефективного розв’язання гострої житлової проблеми в регіоні можна досягти саме за допомогою пільгового кредитування за принципом спільної суспільної відповідальності органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», а також безпосередньо учасників АТО та членів їхніх сімей.

Директор обласного Центру допомоги учасникам АТО Олександр Тимошенко:

— Райони поступово долучаються до такого способу розв’язання житлової проблеми. На мою думку, таким чином ми матимемо змогу забезпечити житлом іще більшу кількість атовців. Цього року вже передбачили в Умані кошти на житло для бійців — 444 тис. грн, Смілі — 380 тис. грн, Черкасах — 9,6 млн грн. Планують у Городищенському районі надати понад 400 тис. грн, майже 900 тис. грн — у Звенигородському, більше як 500 тис. грн — у Маньківському, 500 тис. грн — у Каневі, Монастирищенському та Жашківському районах.

Суть програми полягає ось у чому: сім’ям воїнів пропонують пільговий кредит на купівлю житла в гривнях терміном до 30 років. Родина атовця має стояти на квартирній черзі, бути платоспроможною, проживати й мати реєстрацію на території області, регіону, звідки фінансуватиметься програма.

Поміж вигідних умов є й така, що в разі інфляції індекс на суму зобов’язань за кредитом не нараховуватимуть, не братимуть і комісійні збори з позичальника за оформлення й супроводження кредитного договору. Та головним і найпривабливішим для майбутніх власників квартир у кредит є те, що сплата першого внеску в розмірі 20% від вартості житла відбуватиметься за рахунок бюджетних коштів шляхом надання безповоротної фінансової допомоги позичальникові.

Відсоткова ставка становитиме 3%. Цікаво, що сплату за користування кредитом можна зменшити. Залежатиме це від кількості дітей у вашій родині.

Згідно з положенням про порядок надання пільгових довготермінових кредитів учасникам АТО та членам їхніх сімей на придбання житла на території Черкаської області у 2015–2020 роках, розміщеного на офіційному сайті Черкаської обласної ради, якщо подружжя не має дітей, то кредит залишиться під 3% річних. Якщо має одну дитину — безвідсотково. Якщо двох дітей — окрім безповоротної фінансової допомоги на оплату першого внеску в розмірі 20% вартості житла, додатково держава погашає ще 10 відсотків суми зобов’язань за кредитом, тож родина має заплатити всього 70% кредиту. Своєю чергою позичальнику, який має трьох і більше дітей, держава компенсує 35 відсотків суми зобов’язань за кредитом. У такий спосіб регіон, як кажуть, убивають двох зайців, розв’язуючи житлову проблему молодих сімей і стимулюючи народжуваність.

— Реалізація програми стала можливою завдяки механізму на умовах співфінансування: 10% — з обласного бюджету, 90% — з місцевого. Наприкінці минулого року рішенням сесії обласної ради «Про обласний бюджет на 2017 рік» на реалізацію програми виділили 970,9 тис. грн, з яких уже профінансовано майже 350 тис. грн. У місцевому бюджеті передбачено 11 млн грн, — розповідає перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль. — Новоселами в такий спосіб торік стали дві сім’ї, а нинішнього року — ще вісім сімей ветеранів АТО. Придбати нове помешкання планують іще два десятки родин бійців із Черкащини.

Одним із перших, хто скористався цією програмою, став житель Умані, 28-річний Роман Чашурін. 2014 року він пішов на службу добровольцем. Спочатку служив у 72-й окремій механізованій бригаді, потім — у 30-й. Брав участь у бойових діях поблизу Донецька, Маріуполя, у Пісках… 2015-го демобілізувався.

— Житло я вибирав сам. Це трикімнатна квартира в Умані, — каже Роман. — До того ж умови, погодьтеся, дуже вигідні. Я впевнений, що краще мати власне житло й платити за нього, аніж винаймати.

Тетяна МОРОЗ

 

На реабілітацію учасників АТО протягом 2017 року на Житомирщині виділили майже 7,5 млн грн

Цьогоріч на підтримку учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників АТО в обласному бюджеті передбачено близько 10 млн грн. З них майже 7,5 млн грн виділено на реабілітацію учасників АТО, ще 2,2 млн грн буде спрямовано на шефську допомогу військових частин області. Про це повідомляє Центр допомоги учасникам АТО при Житомирській ОДА.

За рахунок цих коштів учасники АТО зможуть отримати необхідну медичну реабілітацію; скористатися стоматологічними послугами (хірургічне, терапевтичне лікування та зубопротезування); отримати послуги ендопротезування, протезування органів серцево-судинної системи, інтраокулярні лінзи; учасники АТО, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, можуть отримати грошову допомогу для забезпечення медичним обслуговуванням; пролікуватись у санаторно-курортних закладах та пройти реабілітацію за межами області та за кордоном.

Схожi записи: