Новини ринку ОВТ

 Травень 10, 2017

5499_p_11_img_0001 Бронеавтомобіль «Барс-8» проходить державні випробування

Цей бронеавтомобіль пройде 10 000 кілометрів у різних дорожніх умовах

 Окрім прохідності бронеавтомобіля «Барс-8», перевірятимуть його балістичні й протимінні показники. На кожному із цих етапів відстежуватимуть тактико-технічний стан автомобіля, перевірятимуть як основне, так і допоміжне обладнання

Корпус тактичного броньованого автомобіля «Барс-8» (черкаські автовиробники) зварний, виготовлений зі сталевих броньових листів, розташованих під кутом. Як сказано на сайті заводу-виробника, фронтальна частина автомобіля, зокрема моторний відсік, забезпечує захист від кулі 7,62 мм під час пострілу впритул.

«Барс-8» має енергоємне шасі підвищеної прохідності з колісною формулою 4х4 та 6,7-літровим турбодизельним двигуном Cummins потужністю 385 к. с., броньований протимінний і балістичний захист за стандартом STANAG 4569 Level 2, системи забезпечення життєдіяльності екіпажу, пуску димових гранат, засоби зв’язку та навігації, прилади нічного й денного спостереження, систему регулювання тиску в шинах та RunFlat, систему пожежогасіння моторного відділення, засоби маскування, протиосколковий підбій корпусу, автономну кліматичну систему тощо. Максимальна швидкість «Барса-8» — 110 км/год. Автомобіль легко проїжджає броди завглибшки до 76 см, а завдяки великому кліренсу у 280 мм може рухатися глибокою колією.

Сімейство спеціальних броньованих машин на базі «Барса-8» передбачає як установлення лінійки різних бойових модулів, так і можливість виконання на його базі бронеавтомобілів артрозвідки, мобільних мінометів, санітарних автомобілів.

 

На закупівлю засобів РЕБ  витратять близько 250 млн грн

Збройні Сили України потребують надійних засобів РЕБ, які дадуть змогу виконувати завдання зі створення перешкод проти радіокерованої зброї та авіації противника, із захисту особового складу в районах здійснення антитерористичної операції та з прикриття важливих об’єктів. Про це повідомив начальник Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України генерал-лейтенант Микола Кравчук.

Він зауважив, що застосування систем РЕБ є комплексним завданням, адже без використання засобів радіоелектронної розвідки такі засоби не може бути застосовано ефективно, зокрема для пригнічення системи навігації та сигналу управління безпілотних літальних апаратів (БПЛА) противника. Про це інформує Управління зв’язків із громадськістю Збройних Сил України.

— Росіяни вклали в розвиток програми БПЛА значні кошти. Ми розпочали цю роботу 2015 року, а минулого року вже завершили випробування, — сказав генерал-лейтенант Микола Кравчук.

За його словами, випробування довели ефективність усіх запропонованих систем, включно із пристроями РЕБ «Анклав», «Буковель» та «Хмара» (усі вітчизняного виробництва). Збройні Сили України мають намір закупити такі системи на суму близько 250 млн грн. Їх розгортання відбуватиметься в два етапи: до початку червня й до кінця року відповідно.

— Цього достатньо, щоб забезпечити захист баз, арсеналів і складів, а також підрозділів Збройних Сил України в районах АТО на Сході України, — наголосив генерал-лейтенант Микола Кравчук.

 

Україна освоїла випуск лопатей  для вертольотів Мі-24

5499_p_11_img_0002Акціонерне товариство «Мотор Січ» налагодило виробництво лопатей власного виробництва до вертольотів Мі-24. Про це повідомив заступник Міністра економічного розвитку й торгівлі України Юрій Бровченко.

«Справді, донедавна це було для нас величезною проблемою, адже лопаті в Україні не виготовляли, їх доводилося закуповувати в Росії. Відтепер завдяки Акціонерному товариству «Мотор Січ» цю проблему розв’язано. За власні оборотні кошти це підприємство спільно з іноземними партнерами зуміло налагодити виробництво лопатей», — розповів Юрій Бровченко.

Він також повідомив, що нині лопаті проходять випробування і до кінця року Україна отримає лопаті вітчизняного виробництва практично за всією номенклатурою вертольотів. Про це повідомляє Національний промисловий портал.

 

Програму імпортозаміщення забезпечено на понад 50%

Програму імпортозаміщення в ОПК України станом на початок 2017 року забезпечено більше як на 50%, третину заміщених складників і матеріалів закуплено в зарубіжних постачальників. Наприклад, із 8 тис. позицій складників і матеріалів для оборонної продукції, що підлягають імпортозаміщенню, оскільки закуповували їх раніше в РФ, на сьогодні вже заміщено 52,5%. Загалом із заміщених позицій 33% нині «Укроборонпром» закуповує в зарубіжних постачальників, решту виготовляють у рамках оборонної промкооперації в Україні з участю підприємств різних форм власності, які залучив держконцерн до програми імпортозаміщення. На сьогодні це близько 400 підприємств, інформує прес-служба держконцерну «Укроборонпром».

Критично важливими напрямами імпортозаміщення є насамперед авіаремонт і ремонт бронетехніки. Серед основних видів продукції, що потребує імпортозаміщення, — радіоелектронні й гумово-технічні вироби, вироби чорної та кольорової металургії, підшипники, стандартизовані й уніфіковані агрегати, складники, вузли й деталі для озброєння та військової техніки.

Нині «Укроборонпром» здійснює роботу зі створення спеціальної інформаційної бази для оптимізації програм імпортозаміщення в ОПК. Це так званий реєстр компетенцій, який має оптимізувати кооперацію під час виконання програм імпортозаміщення. Як зазначають у держконцерні, створення реєстру також важливе з урахуванням переходу України на другий рівень співробітництва з НАТО у сфері кодифікації оборонної продукції. Загалом забезпечити повний перехід ОПК на стандарти НАТО Україна планує до 2020 року.

Підготував Сергій ВОРОНКОВ

Схожi записи: