Воїн «нуля»

 Травень 10, 2017

5499_p_04_img_0003 (1)Під час усіх відряджень у район АТО мене завжди вражали люди передової. Бо чим ближче до так званої лінії «нуль», взаємини стають простішими, душі — чистішими, а погляд — твердішим. І тут немає навіть анінайменшої брехні.

Попри потужну ворожу пропаганду із закликами до українців не йти до війська, попри постійні вогневі провокації з боку окупаційних військ Росії та цілком реальну загрозу зазнати поранення або зустріти смерть, на передовій з’являється дедалі більше нових людей. До зброї пораненого бійця стає новий захисник Батьківщини. І так буде завжди. Бо українці — це сильна нація.

Герой нашої розповіді свідомо вибрав свій шлях військовослужбовця, загалом на службі він уже 21 рік. І так само за покликом серця він опинився на передовій. Його підрозділ займає одну з найважливіших і найнебезпечніших передових позицій неподалік від Маріуполя. Боєприпаси та провіант сюди доправляють або пізно ввечері, або маловідомими стежками. Тому що територію навколо прострілюють ворожі снайпери та артилерія.

— Ситуація в нас складна, — каже Віктор. — Домовленості не діють. Ось днями нас обстріляли з мінометів. Дуже потужно. Але, слава Богу, в нас без втрат. Дали їм адекватну відповідь.

За його словами, ворог часто веде вогонь по порожніх ділянках, аби визначити, чи є там наші вогневі позиції. Щодня стріляють і з кулеметів, і з підствольних гранатометів. Кілька разів ворог намагався штурмувати позиції, які Віктор обороняє разом із побратимами. Але, діставши належну відповідь, окупанти відкочувалися назад.

— Я маю трьох дітей, — продовжує Віктор. — І я не хочу, щоб вони жили під гнітом Кремля. Мені приємно, що діти пишаються мною.

Я дуже скучив за сім’єю, тривалий час уже не був удома. Але ми тут чудово розуміємо, що нашу зміну нині готують на полігонах. Ми категорично проти того, щоб сюди направляли слабо підготовлених бійців. На передових позиціях потрібні справні та сміливі воїни. Ми почекаємо таких, щоб передати наші позиції в надійні руки.

Отакі воїни стоять на лінії «нуль». Люди, яких не злякати й не зламати. Тому що вони мають велике бажання захистити свій дім від імперської пошесті.

Тарас ГРЕНЬ

Схожi записи: