60-мм міномет «Камертон» вміщується в рюкзак

 Квітень 26, 2017

Київські зброярі з ПАТ «Завод «Маяк» представили лінійку нових і модернізованих зразків озброєння

На військовому полігоні, що неподалік Житомира, столичне ПАТ «Завод «Маяк», представило лінійку як модернізованих, так і нових зразків озброєння. Зокрема це міномети М-120-15 «Молот», снайперські гвинтівки СГМ-12,7, кулемети КМ-7,62 та КТМ-7,62, модернізований гранатомет РПГ-М7 та новинка — міномет калібру 60 мм «Камертон»

РПГ-М7 має коліматорну планку та приклад

РПГ-М7 має коліматорну планку та приклад

Деякі з названих зразків українські військовики вже активно застосовують у районі АТО. Решта проходять тестування. Це стосується й міномета калібру 60 мм «Камертон». Він створений за аналогом американського ротного легкого міномета, що перебуває на озброєнні Корпусу морської піхоти США. Але, як запевняють вітчизняні розробники, за рівної з американським «колегою» ваги у 19 кілограмів наш «Камертон» має вищу густість стрільби. Також перевагою цього міномета є його компактність. Адже і міномет, і приладдя вміщується в один невеликий рюкзак.

Нові 60-міліметрові міномети були представлені у десантному і піхотному варіантах. Піхотний варіант дозволяє вести вогонь і з лафету, і з руки. Виробник заявив, що цей міномет  здатний вражати цілі на відстані до 3500 м.

За словами генерального директора ПАТ «Завод «Маяк» Олександра Перегудова, міни до «Камертонів» закуплені за кордоном. Зараз триває робота з виробництва власних мін цього калібру.

На полігоні випробували піхотний варіант міномета «Камертон» калібру 60 міліметрів

На полігоні випробували піхотний варіант міномета «Камертон» калібру 60 міліметрів

На перший погляд, назви гранатометів РПГ-7 та РПГ-М7 різняться лише однією літерою. Але виготовлений в Україні 40-мм ручний протитанковий гранатомет РПГ-М7 лише здалеку схожий на радянський зразок. Наш гранатомет оснащений планкою Пікатіні та прикладом. Це збільшує точність прицілювання та стабілізує постріл. Якщо РПГ-7 має розрахункову міцність у 350 пострілів, то РПГ-М7 з легкістю витримає 500 пострілів.

У найближчих планах наших зброярів — розробка та виготовлення суто українського аналога СПГ-9 (станкового протитанкового гранатомета). За словами конструкторів, він буде значно модернізований з урахуванням досвіду бойових дій в АТО.

Як зазначив Олександр Перегудов, на сьогодні вже запущено в серійне виробництво всю лінійку кулеметів калібру 7,62 мм. Зокрема, піхотний КМ-7,62 обладнали кронштейном для встановлення будь-яких видів прицілів та приладів нічного бачення. Також було дещо змінено конструкцію полум’ягасника, ефективнішою стала рукоятка перезаряджання і потиличник прикладу, вдосконалено спускову скобу, підвищено жорсткість кришки ствольної коробки завдяки поздовжнім ребрам. А ще розробники «Маяка» продемонстрували змінний ствол до КМ-7,62, обладнаний експериментальним глушником. Під час ведення автоматичного вогню з цього кулемета постріл ледь-ледь відчутний.

Привернула увагу і далекобійна снайперська гвинтівка СГМ-12,7. За словами розробників, вона має прицільну дальність польоту кулі до 2000 метрів. Окрім того, ця гвинтівка дозволяє вражати легкоброньовані цілі, товщина броні яких становить до 10 мм на дистанції до 300 метрів. Живу силу противника, яка перебуває в укриттях, куля з СГМ-12,7 уражає на відстані до 1200 метрів, пробиваючи цегляну стіну завтовшки до 250 мм. Вага гвинтівки — 12,5 кг.

Великокаліберна снайперська гвинтівка СГМ-12,7

Великокаліберна снайперська гвинтівка СГМ-12,7

Столичні зброярі вкотре продемонстрували і можливості 120-міліметрового міномета «Молот». Нагадаємо, що його вага в бойовому положенні становить 210 кг, швидкострільність — 12 пострілів за хвилину, а дальність стрільби — 7100 метрів. При цьому інтенсивність стрільби відповідно до технічних характеристик становить 10 пострілів за хвилину з переустановленням прицілу та 15 пострілів за хвилину без зміни прицілювання. Після тривалих випробувань цього мінометного велетня на військових полігонах у його конструкцію було внесено чимало коректив, вдосконалено технологію його виробництва, що позначилося і на якості зброї, і на її надійності та витривалості. За словами виробника, порівняно з ізраїльським мінометом такого ж калібру наш «Молот» має більшу густість стрільби, запевняють виробники, а також значно дешевший.

Ярослав МЕЛЬНИЧУК

Схожi записи: