«Прилуки» маневрував і боровся за живучість разом із кораблями турецьких ВМС

 Квітень 17, 2017

5495_p_17_img_0002Один із дієвих шляхів досягнення оперативної і технічної сумісності з флотами країн–членів Північноатлантичного альянсу — спільні тренувальні дії з іноземними кораблями. Нещодавно ракетний катер Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Прилуки» в Чорному морі взяв участь у спільних тренуваннях типу PASSEX з кораблями ВМС Турецької Республіки — фрегатом TCG GAZIANTEP і корветом TCG HEYBELIADA.

Під час маневрів український ракетний катер відпрацьовував взаємодію в складі багатонаціональних тактичних з’єднань кораблів відповідно до стандартів НАТО. Це і тактичне маневрування, і тренування по зв’язку, і передача вантажів з одного корабля на інший на ходу, і рятування людини, яка опинилася за бортом, тощо. Під час переходу морем особовий склад виконав низку корабельних бойових навчань, зокрема: комплексне застосування засобів ППО корабля при відбитті ударів противника в ході виконання бойової вправи, бій корабля з надводними плавзасобами, організацію універсальної оборони від можливого нападу ворожої субмарини.

Також екіпаж «Прилук» провів навчання з боротьби за живучість. За сценарієм навчання, у трюмне приміщення катера через пробоїну почала надходити забортна вода. Водночас у машинному відділенні виникло коротке замикання, що спричинило умовну пожежу. Після проведення розвідки аварійних приміщень було вирішено спочатку погасити пожежу. Пінна атака задимленого приміщення в поєднанні з потужними струменями води допомогла екіпажу швидко приборкати «червоного півня». Після повторної розвідки аварійного приміщення було вжито заходів щодо вивітрювання з нього чадного диму. Потім екіпаж провів герметизацію корпусу за допомогою спеціального пластиру та задраїв умовну пробоїну.

— Участь у цих тренуваннях була дуже корисною для екіпажу корабля з погляду отримання додаткових знань та вдосконалення навичок взаємодії з нашими іноземними колегами за сучасними стандартами підготовки і застосування сил у морі, — зазначив командир ракетного катера «Прилуки» капітан 3 рангу Павло Рудь.

Віталій ПАНЧИШИН

Схожi записи: