«Нетішин» став на стапель

 Квітень 17, 2017

5495_p_17_img_0001 Чорноморський суднобудівний завод розпочав ремонт морського водолазного судна «Нетішин» Військово-Морських Сил ЗС України

Загроза з морського напрямку та небезпека проникнення російських диверсійно-розвідувальних груп у водні акваторії портових інфраструктур на Чорному, а особливо Азовському морях залишається високою. Там постійно спостерігаються провокаційні дії агресора, порушення морських державних кордонів суднами ворога, замаскованими під риболовів чи суховантажі, які здійснюють розвідку прибережної зони та важливих об’єктів інфраструктури України, не виключене й мінування підходів до Маріуполя.

Росіяни цілком реально розглядають заходи з підривної діяльності на морських шляхах курсування іноземних та українських цивільних суден. Вони можуть здійснити терористичні акти в морі, а їхні диверсанти здатні закладати морські міни в акваторіях портів… Тому наші Військово-Морські Сили повинні мати у своєму розпорядженні морське водолазне судно для забезпечення проведення підводних робіт різного роду складності на незначних глибинах у морі. А ще «Нетішин» обладнаний водолазною станцією та після проведення ремонту буде спроможний в найкоротші строки прибути, наприклад, в район виявлення вибухонебезпечного предмета, що є важливим чинником оперативної діяльності й мобільності національних ВМС.

Контрактна вартість замовлення на проведення ремонтних робіт на «Нетішині» становить майже 6 млн грн. На цю суму заплановано провести доковий ремонт судна, повну заміну обшивки підводної частини зовнішнього корпусу, ремонт гвинто-рульового й водолазного комплексу і донно-бортової арматури, очищення, фарбування, а також інші роботи, які не можна виконати на плаву. Крім цього, заплановано роботи, пов’язані із заміною застарілих і встановленням додатково нових зразків водолазного озброєння та відповідного обладнання для підвищення живучості й безпеки, надійності експлуатації та використання наявних на борту технічних засобів.

Останній раз судно піднімали з води та ставили на стапель для проведення докового ремонту і фарбування ще 1999 року. Після того його, на жаль, жодного разу не ремонтували нижче ватерлінії, хоча за нормами та стандартами експлуатації це мають робити кожні два роки.

«Нетішин» — не найсучасніший корабель. Але в умовах постійної військової загрози з боку Росії кожне судно, спроможне виконувати бойові завдання, відіграє значну роль у відстоюванні територіальної цілісності, національних та економічних інтересів України з морського напрямку. Після проведення ремонтно-відновних робіт та певної модернізації морське водолазне судно ще не один рік послужить державі.

До слова, для потреб екіпажу судна волонтери всеукраїнського центру People’s Project.com зібрали кошти та придбали сучасну радіолокаційну станцію ICOM MR1210RII в комплекті з дисплеєм, сканером закритого типу, з’єднувальним кабелем та монтажним набором. Антена морського радара працює на відстані до 36 кілометрів. Крім того, радіолокаційна станція має функціональну систему автоматичного відстежування та може виявити понад 100 цілей одночасно. Екіпаж матиме змогу ідентифікувати й отримувати детальну інформацію про кожне з виявлених суден, зокрема про швидкість, курс, напрям, тип і розмір плавзасобу. Це буде вкрай важливим фактором у подальшій бойовій діяльності судна в морі. Також завдяки небайдужим до долі українських ВМС людям «Нетішин» вже отримав двигун та паливний бак до гумового човна, який використовуватиметься для потреб оперативного загону, бортову морську радіостанцію Icom IC-M506 і медикаменти.

Віталій ПАНЧИШИН

Схожi записи: