У Києві для ветеранів АТО влада не може знайти землі

 Квітень 15, 2017

5495_p_18_img_0001У столиці нині мешкає більш ніж 22 тисячі ветеранів АТО. Аби задовольнити їхнє право на отримання належних 0,10 га землі, потрібно близько 2200 гектарів

Про те, яку соціальну допомогу надають ветеранам АТО місцеві органи влади та про перспективи отримання ними земельних ділянок поблизу міста розповів директор Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) Юрій Крикунов

Окрім пільг, гарантованих державою, столичні ветерани АТО можуть розраховувати на соціальну допомогу від органів місцевого самоврядування. Вже третій рік поспіль до цільової міської програми «Турбота. Назустріч киянам» включають потреби і тих киян, які свого часу стали на захист країни.

Згідно з цієюї програмою, якщо ви — киянин, учасник АТО, то маєте право на щорічну грошову допомогу. Торік вона становила 2,5 тисячі гривень. Цьогоріч в місцевому бюджеті знайшли ресурси для її збільшення вдвічі.

— Програма стартувала одночасно з початком АТО, але потужності набрала лише 2015-го. Цьогоріч цей проект передбачив збільшення обсягу коштів до 1,4 млрд грн, що у порівнянні з минулим роком більше на 20%, — говорить Юрій Крикунов. — У столиці, за нашими даними, вже налічується понад 22 тисячі учасників АТО. Усі вони зможуть отримати матеріальну допомогу в розмірі 5 тис. грн.

Нагадаю киянам, що для отримання коштів потрібно написати заяву, до якої додати копії паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також посвідчення учасника бойових дій. Подати документи необхідно особисто до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради, що знаходиться за адресою: місто Київ, проспект космонавта Комарова, 7.

Для 219 родин загиблих бійців, мешканців столиці, ця виплата цього року зросла у 10 разів і становить 25 тисяч гривень. Окрім забезпечення безоплатного поховання киян — учасників антитерористичної операції, загиблих (померлих) під час АТО, членам їхніх сімей компенсують витрати на встановлення надгробків у сумі до 50 тисяч гривень.

Міська програма «Турбота. Назустріч киянам» включає і щомісячну адресну матеріальну допомогу для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 50%. Для учасників АТО цю доплату здійснюють до набуття статусу учасника бойових дій, а для членів сімей загиблих 50% компенсують з місцевого бюджету, решту — з державного.

Учасники антитерористичної операції та члени сімей загиблих (померлих), які брали участь у проведенні антитерористичної операції, мають право на першочергове влаштування дітей до дошкільних навчальних закладів комунальної власності територіальної громади Києва на підставі заяви одного з батьків або осіб, які їх замінюють. За рахунок коштів бюджету міста Києва для них передбачено і додаткову пільгу щодо батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, заснованих на комунальній власності територіальної громади Києва. Харчування учнів 5–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів у столиці здійснюється безкоштовно.

Якщо вашій дитині ще не виповнилося 7 років, за програмою «Турбота. Назустріч киянам», можна один раз на рік скористатися путівкою на санаторно-курортне лікування у супроводі одного дорослого — матері, батька або особи, яка замінює батьків. На ці цілі цього року заплановано витратити більше 8,6 млн гривень.

Частково за рахунок міського бюджету здійснюється і фінансування витрат на придбання технічних та інших засобів реабілітації для інвалідів. Розмір компенсації витрат дороговартісного лікування та витрат на складне протезування визначається комісією в кожному конкретному випадку.

— На даний момент у Києві працює понад 12 протезно-ортопедичних підприємств. На якому з них здійснювати протезування, визначає сама особа з обмеженими фізичними можливостями, адже людина, яка потребує засобів реабілітації, має беззаперечне право отримати його там, де вважає за потрібне, — зауважив посадовець.

Також у столиці надають грошову компенсацію на стаціонарне лікування, а в окремих випадках навіть на лікування за кордоном. Цьогоріч на це планують витратити 2,2 млн гривень.

Проте є у столиці й чимало невирішених питань. Складною залишається ситуація з професійною адаптацією ветеранів. Проблема у тому, що торік двічі не відбулись торги в системі Prozorro на закупівлю послуг перенавчання учасників АТО більш ніж за 15 лотами — спеціальностями. В результаті, наприклад, пройти безкоштовне навчання на курсах водіїв торік змогли лише 22 ветерани-киянини.

Традиційно найболючішою проблемою залишається вирішення житлової проблеми учасників АТО.

— Нині коштів у міському бюджеті для вирішення цієї проблеми немає. Згідно з постановою КМУ від 19.10.2016 № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їхніх сімей» місцевому бюджету з державної казни надаються субвенції на будівництво житла лише для родин загиблих учасників АТО, а також інвалідів І та ІІ груп. Минулого року було виплачено таку грошову компенсацію 54 родинам на загальну суму 66,4 млн грн. Потреба в коштах на цей рік становить 47,07 млн грн для забезпечення квартирами 36 сімей атовців, — пояснює директор Департаменту.

Залишається невирішеним у столиці і питання надання землі ветеранам АТО.

— Аби задовольнити право всіх учасників АТО на отримання належних 0,10 га землі, потрібно близько 2200 гектарів, — каже Юрій Крикунов. — На засіданні міської ради було ухвалене рішення в першу чергу видавати землю членам сімей загиблих та інвалідам. На сьогодні виділено тільки 94 ділянки. Земельні паї родини загиблих отримали в селищі Биківня.

Одне із запропонованих КМДА рішень — виплата одноразової грошової компенсації. Однак запропонована сума не відповідає реальній ринковій вартості землі. Як варіант обговорюється питання щодо виділення земель під забудову кооперативам, членами яких будуть учасники АТО.

— На моє особисте переконання, найоптимальніший варіант вирішення цієї проблеми — це закупівля певної земельної ділянки під Києвом для забудови, наприклад, містечка котеджного типу. Саме в такий спосіб можливо розв’язати це питання, — додає Юрій Володимирович.

Попри затримки у процедурі виділення земель, подати документи і зайняти чергу все ж таки варто. Щоб подати заяву на отримання безкоштовної земельної ділянки, слід звернутися до Київради за номером: (044) 202–73–10.

А поки міські чиновники опрацьовують механізми реалізації прав та пільг учасників АТО, у столиці ветерани активно об’єднуються. Нині в Києві діють понад 320 громадських організацій ветеранів АТО. Проте, за словами посадовця Київської міської ради, соціально потужними, що також могли б тією чи іншою мірою посприяти вирішенню соціальних проблем, можна назвати не більше 10–15 з них.

— Ми відкриті до діалогу. Побажання до ветеранів АТО, щоб вони зрештою спромоглися об’єднатися в межах одного або двох потужних громадських об’єднань, які, з одного боку, стануть нашими партнерами, з другого — контролерами, — підсумував Юрій Крикунов.

Тетяна МОРОЗ

 

На Дніпропетровщині для бійців АТО збудують чотиризірковий реабілітаційний центр

Дніпропетровщина у питаннях реабілітації воїнів АТО, забезпечення їх соціальних прав помітно виділяється серед багатьох інших регіонів України. На базі лікарні імені Мечникова створено Центр реабілітації учасників АТО. Допомогу тут надали вже близько 12 тисячам бійців. Незабаром планується збудувати другий такий реабілітаційний комплекс — на базі лікарні «Солоний лиман», передає Dniprograd.org.

— Збудуємо центр, схожий на чотиризірковий готель, а не на лікарню з темними палатами, щоб наші бійці відновлювались фізично й морально в належних умовах, — каже радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голік.

За словами посадовця, протягом останніх двох років понад 220 сімей воїнів АТО отримали квартири. До того ж 2500 атовців стали власниками земельних ділянок.

В цьому регіоні запроваджена і картка «Родина героя», яку отримали вже близько 1000 осіб. Вона дає право на безкоштовний проїзд рідним загиблих бійців АТО. Пільга діє у міжміських та приміських маршрутках Дніпропетровської області.

До того ж демобілізованим тут надають можливість пройти мовні та IT-курси, покращити свій рівень знань з іноземних мов.

Увесь цей час ДніпроОДА не лише приділяла увагу фізичній реабілітації демобілізованих, а й робила усе можливе задля того, аби покращити морально-психологічний стан захисників Батьківщини. Так, вперше в Україні було проведено фестиваль «Пісні, народжені в АТО».

Схожi записи: