Пожежний танк ГПМ-72 вміщує 20 тонн води та 2 тонни піни

 Квітень 14, 2017

5495_p_12_img_0001Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод» спільно з Міністерством оборони України завершило випробування нового пожежного танка ГПМ-72. Він призначений для гасіння пожеж, проведення аварійно-рятувальних робіт на складах, арсеналах, базах зберігання вибухонебезпечних виробів, розчищення шляхів до вогнищ пожеж, прокладання протипожежних смуг при лісових пожежах.

Його розробку підприємство розпочало торік. За власні обігові кошти розробили робочу конструкторську документацію та доопрацювали дослідний зразок гусеничної броньованої пожежної машини ГПМ-72. Як зазначив директор підприємства Роман Тимків, цей танк витримав випробування, тож завод очікує на ухвалення рішення щодо укомплектування ними спецпідрозділів Збройних Сил України.

За своїми тактико-технічними характеристиками ГПМ-72 значно переважає аналоги та становить гідну конкуренцію на світовому ринку. Основними перевагами даного зразка озброєння є сучасний пожежний насос і лафет, місткість пожежної цистерни, яка становить 20 тонн, підвищена прохідність та захищеність екіпажу від ураження різними типами боєприпасів та вогнем пожежі (наявні облив кабіни корпусу, фільтровентиляційна установка).

Пожежа на арсеналі в Балаклії, що на Харківщині, вкотре довела, що без броньованих пожежних машин впоратися з масштабними та віддаленими місцями займання складно. Як розповів начальник відділу пожежної безпеки Збройних Сил України полковник Валерій Сташевський, звичайні пожежні автомобілі при ліквідації таких надзвичайних подій є неефективними, оскільки вони незахищені. Тож потреба в сучасній броньованій пожежній техніці, зокрема ГПМ-72, є очевидною.

Цей танк здатний перевозити 20 тонн води та 2 тонни піни. Він обладнаний італійським дулом, яке виштовхує воду чи піну на відстань до 100 метрів, що дозволяє спрямувати пінний струмінь в осередок пожежі. ГПМ-72 може легко робити проходи до місць загоряння.

Окрім засобів пожежогасіння, в задній частині надбудови розташований невеличкий відсік, що закривається й може бути використаний для евакуації людей. У ньому можуть розміститися п’ять-шість осіб. Механіку-водію пожежного танка залишається лише вправно подати машину і вивезти людей з небезпечної зони.

Ярослав МЕЛЬНИЧУК

Схожi записи: