У Харкові відкрито реабілітаційний басейн для учасників АТО. Фото

 Квітень 1, 2017

001

В Українському науково-дослідному інституті протезування, протезобудування та відновлення працездатності, що на Харківщині, проведено церемонію передачі і введення в дію сучасного модульного реабілітаційного басейну для учасників АТО.

Так, новий соціальний об’єкт захисники України отримали в рамках Трастового Фонду НАТО з медичної реабілітації за підтримки уряду Японії і безпосередньо грантовій допомозі виділеної у ході реалізації міжнародного проекту «Кусаноне».

В заході взяли участь Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, заступник голови дипломатичної місії посольства Японії в Україні Мічіо Харада, представники НАТО, командування Харківського військового гарнізону та керівники місцевих органів самоврядування.

006

– З 2002 року в Україні реалізовано 108 проектів на загальну суму майже 8 млн. доларів США в рамках програми «Кусаноне», – зазначив заступник голови місії посольства Японії в Україні Мічіо Харада. – Ми постійно стежим за подіями на сході України і наша позиція незмінна, ми і надалі будемо допомагати українському народу на шляху до свободи і демократії. Що стосується даного обладнання, його використання дозволить прискорити реабілітацію поранених і я впевнений що сьогоднішні пацієнти зможуть взяти участь у параолімпійських іграх, які пройдуть у Японії у 2020 році.

До речі, в діяльності Трастового фонду беруть участь низка країн-членів НАТО та партнерів, які надають свій добровільний фінансовий або немонетарний внесок у проект. Серед них США, Угорщина, Болгарія, Словаччина, Туреччина, Естонія, Литва, Фінляндія, Швеція, Нідерланди, Японія. Загальний бюджет проекту складає близько 2,25 млн. євро.  Допомога НАТО в сфері медичної реабілітації сфокусована на двох ініціативах: допомога безпосередньо пацієнтам (військовослужбовцям та звільненим із служби) та допомога у вдосконаленні системи медичної реабілітації в Україні.

– Над цим проектом ми працювали з партнерами з різних країн, знайшли однодумців з Японії, шо забезпечили фінансування, – розповідає керівник проектів Трастових фондів НАТО Фредерік Пежо. Все проходило у стислі терміни, лише на минулому тижні обладнання було доставлено з Нідерландів, а сьогодні пацієнти інституту вже можуть ним користуватися.

007

Практична фаза реалізації проекту розпочалася на початку 2016 року та розрахована на 2 роки. За цей період у рамках проекту вдалося успішно реалізувати цілий пакет різних ініціатив, серед яких закупівля та встановлення першої ерго-терапевтичної кухні, яка оснащена всім необхідним для адаптації травмованих військовослужбовців, облаштування спеціалізованої візкової майстерні та встановлення спеціалізованого відновлювального реабілітаційного обладнання для Львівського військового госпіталю, закупівля та встановлення  реабілітаційного обладнання в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни у селищі Циблі Київської області, надана допомога майже 150 українським військовослужбовцям в рамках немонетарного внеску США, Естонії, Литви та Португалії, 4 важко травмовані  учасники АТО прийняли участь в 41 марафоні морської піхоти у місті Вашингтон, США та низка інших.

– Я з вересня проходжу лікування в інституті і сьогодні мені довелося одному з перших випробувати новий реабілітаційний басейн і я переконався, що сеанси гідротерапії допоможуть мені скоріше одужати, – поділився своїми враженнями пацієнт інституту, учасник АТО Сергій. Тож хочу подякувати світовій спільноті, яка всебічно допомагає Українському народові у боротьбі з ворогом, – додав він.

На останок свого перебування у Харкові, закордонні гості пообіцяли продовжити співпрацю із Україною і анонсували відкритися подібних об’єктів в інших містах нашої держави.

Олег ПЛАКСІЙ

Схожi записи: