Сержант, ризикуючи власним життям, урятував пораненого командира

 Квітень 10, 2017

5494_p_08_img_0001Свій вчинок Антон Колумбет не вважає подвигом, адже переконаний,  що так учинив би кожен

Якось Антон прокинувся вночі і не зміг заснути до світанку. Пам’ять наполегливо повертала його в серпневий день 2014 року. Він знову і знову згадував той жорстокий бій  під Луганськом…

Розриви снарядів, гуркіт ворожої артилерії, крики, біль та кров навколо. Ворог підступно гатить по військових та цивільних об’єктах. Під час обстрілу було важко поранено командира БМП.

Сержант Антон Колумбет ухвалив, мабуть, найважливіше рішення в своєму житті: будь-що врятувати життя пораненого командира. Сержанту вдається майже неймовірне — він витяг офіцера, попри нескінченний обстріл ворожої артилерії, з палаючої машини. Напевно, в цей час йому допомагав ангел-охоронець.

За цей мужній вчинок сержант Антон Колумбет був відзначений пам’ятним нагрудним знаком «Кращий сержант Збройних Сил України».

Сам Антон Колумбет так згадує той час: «Були напружені дні. Після Дня незалежності України ворог пішов у контрнаступ. У Луганськ увійшли регулярні війська РФ, які завдали удари по наших органах військового управління, складах боєприпасів і навіть госпіталях. Я не зробив нічого надзвичайного. Просто виконав свій обов’язок».

А потрапив Колумбет у військо ще на початку російської агресії. Побачивши в новинах, як «зелені чоловічки» захоплюють Крим, Антон, не довго роздумуючи, пішов до одного з військкоматів столиці. Але там його відправили додому. Проте за кілька тижнів у країні почалася мобілізація. Йому зателефонували з військкомату й запропонували військову посаду в Київському міському військовому комісаріаті. Там Антон Колумбет займався формуванням київського територіального батальйону.

— За фахом я історик, тому знаю, що відбувається з народами, які забувають про право сильного. Аби захистити правду, має з’явитися головне — людина зі зброєю, здатна відстояти свою країну, — переконаний Колумбет.

Антон потрапив у відділення особового складу, де формували списки бойових частин. За шість днів роботи військкомату був сформований батальйон з понад 400 осіб. Може хтось буде здивований, але до його складу потрапив і Антон Колумбет. Далі — бойове злагодження у «Десні», а за цим — район проведення АТО, село Оріхове на Луганщині.

— З червня 2014 року розпочався наступ, у якому ми брали участь як батальйон піхоти. На «вістрі меча» знаходилася львівська аеромобільна бригада, — згадує сержант. — Наприкінці липня ми вийшли на околицю Луганська і першими підняли український прапор над Жовтневим райвідділом міліції міста.

Згодом наступ був призупинений, аби запобігти жертвам серед мирного населення. Адже російські війська гатили з «Градів» із боку кордону.

У березні 2015 року Антон демобілізувався.

— Я вже не можу жити, як раніше, думати виключно про заробіток, повсякденне буття тощо. Місяць сидів вдома і намагався звикнути, що біля мене нема моїх побратимів. А ще не міг зрозуміти, чому майже всі живуть так, немов війни немає, — розповідає Колумбет.

За деякий час друзі запросили його на спілкування до офіса громадської організації «Київська міська спілка ветеранів АТО». Він погодився, а згодом став заступником голови цієї організації.

Ветерани бойових дій не з чужих слів знали про складнощі, з якими стикаються їхні побратими після демобілізації. Тому відразу відпрацювали інструкції щодо порядку отримання статусу УБД, оформлення поранення, інвалідності, соціальних виплат тощо.

Зараз Антон Колумбет реалізує проект «Яскрава година», який передбачає організацію дозвілля учасників АТО — вечірки, риболовлю, походи на човнах по річках, більярд тощо.

Крім того, існує проект «За ВДВ», який надає охочим учасникам АТО можливість навчатися з подальшим працевлаштуванням в органах виконавчої влади. Перший етап проекту вже реалізовано. Наразі підготовлено 40 чоловік, а 20 із них пройшли стажування в різних департаментах та управліннях Київської міської державної адміністрації.

Олена КРУГЛЄНЯ

 

 

Схожi записи: