«Сі Бриз-2017»: багатонаціональні сили знову вирушають у кризовий регіон

 Квітень 7, 2017

Цьогорічні українсько-американські навчання «Сі Бриз» обіцяють бути багатофункціональними, цікавими та, як завжди, дуже корисними для учасників. Вони поєднуватимуть теоретичний і практичний курси процесу планування й проведення операції за стандартами НАТО, курси лідерства, з надання медичної допомоги в бойових умовах, розвідування обстановки та інформаційного обміну, висвітлення надводної, підводної та повітряної обстановки з використанням даних від кораблів і літаків, а також курс протидії засобам радіоелектронної боротьби та кібератакам.

Як повідомив заступник командувача ВМС ЗС України з бойової підготовки капітан 1 рангу Олексій Неїжпапа, особливістю міжнародних маневрів «Сі Бриз-2017» буде завчасна підготовка штабів за стандартами НАТО із залученням іноземних фахівців. Окрім того, під час навчання заплановано швидку зміну обстановки вже безпосередньо під час виконання завдань у морі.

— Проаналізувавши досвід, набутий під час навчань «Сі Бриз-2016», ми дійшли висновку стосовно збільшення часу на відпрацювання практичних дій, — сказав Олексій Неїжпапа. — Саме тому всі штаби тактичного рівня розпочнуть своє навчання й підготовку паралельно з конференціями планування, а не так, як це було раніше під час першої так званої базової фази. По-перше, це дасть змогу штабним офіцерам удосконалити свої навички в посередницькій роботі, а, по-друге, уже під час безпосередньої участі в маневрах інтенсивно використовувати набуті знання й командувати силами від початку навчань і до їх завершальної фази.

До речі, ще однією родзинкою цьогорічного «Сі Бризу» стане апробація нового найсучаснішого органу управління. Зокрема, на тлі навчань буде сформовано морський штаб багатонаціональних сил. Саме його структуру буде покладено в основу формування майбутнього морського командування об’єднаних Військово-Морських Сил, яке керуватиме всіма морськими операціями на Чорному морі.

Не оминуть нововведення й берегову компоненту навчань. Як завжди, в рамках цієї фази буде відпрацьовано взаємодію багатонаціональної тактичної групи, яка здійснить операцію «в кризовому регіоні» за стандартами НАТО з участю морських піхотинців і спеціальних підрозділів країн-учасниць.

Також буде відпрацьовано морське й повітряне десантування, штурм, а потім утримання морського узбережжя, надавання медичної допомоги пораненим, контроль блокпостів, дії артилерії під час здійснення протидесантної оборони, подолання водної перешкоди із залученням інженерних підрозділів, спеціальні дії з гарантування безпеки на приморському напрямку, повітряне прикриття висадки десанту. Але цього року всі ці дії підрозділів матимуть зовсім інше логічне завершення.

— Якщо в попередні роки для кожного підрозділу навчання закінчувалися з успішним виконанням окремого завдання на своєму напрямку, то зараз ми плануємо перетворити навички кожного підрозділу на єдину грізну силу. А саме — усі вони мають зустрітися на визначеній місцевості й протистояти не менш підготовленому «реальному» супротивникові. Відбудеться щось на кшталт двостороннього протистояння із зачищенням території та захопленням прапора, — розповів капітан 1 рангу Олексій Неїжпапа.

Своєю чергою морську компоненту буде посилено заходами з протимінних дій. На сьогодні цей напрямок є пріоритетним у розбудові сучасних українських Військово-Морських Сил. І передовсім він пов’язаний із невеликими глибинами по всій території Чорноморського узбережжя України.

До загального складу корабельних груп планують залучити протимінні сили Чорноморського басейну та партнерів із Середземномор’я, що в реальному часі досліджуватимуть небезпечні через наявність мін райони, а в разі виявлення — їх знищуватимуть. Окрім того, тральні сили забезпечуватимуть висадку морського десанту, а також вхід і вихід кораблів із пунктів базування.

Євгеній СИЛКІН

Схожi записи: