ЗРВ попереджають: цього року стрілятимуть іще більше

 Квітень 7, 2017

5494_p_12_img_0002Зенітні ракетні війська прагнуть досягти тактичної сумісності з підрозділами протиповітряної оборони НАТО

Істерія російських окупантів на торішні наші ракетні випробування поблизу Криму була очевидною. Тож українські зенітники зрозуміли: вони на правильному шляху! Як же ворог відреагує на цьогорічні бойові стрільби?

Сьогодні в Україні головною силою для стримування ворога з повітря є зенітні ракетні війська. 2016 року після тривалої перерви знову почали стріляти С-300П. Плани на 2017 рік іще амбітніші. І хоч зенітники досить стримані в коментарях, деякі перспективи на майбутнє вони все-таки розкривають.

— Першочергову увагу цьогоріч приділятимемо бойовим стрільбам. А якщо конкретніше, то плануємо здійснити ще масштабніший, ніж минулого року, захід. Мова передусім про бойові стрільби зведеним зенітним ракетним полком «Бук-М1» та зенітними ракетними дивізіонами С-300П, — розповідає начальник зенітних ракетних військ Повітряних Сил ЗС України генерал-майор Дмитро Карпенко. — Дивізіони «трьохсоток» буде викликано в район виконання навчально-бойових завдань раптово, зі штатним озброєнням та військовою технікою. Звісно, обстановка матиме більш ніж реалістичний вигляд. А саме це і є головним завданням.

5494_p_12_img_0001За словами начальника ЗРВ, ще однією інновацією, яка чекає на зенітників нинішнього року, є бойові стрільби на полігонах інших держав. Перед тим як вибрати оптимальний варіант місця для стрільб, керівництво ретельно вивчало й аналізувало можливості в таких країнах, як Румунія, Польща, Туреччина, Греція й навіть Сполучені Штати Америки. Але найприйнятнішим виявився саме болгарський полігон «Шабла».

— Ми керувалися критерієм «ефективність-вартість», — коментує генерал-майор Дмитро Карпенко. — До того ж Республіка Болгарія близька нам у контексті спільного геополітичного минулого та наявного озброєння. Та ще й із березня 2004 року ця європейська країна стала повноправним членом Альянсу.

Начальник ЗРВ переконаний, що 13-річний досвід інтеграції Болгарії в НАТО треба вивчати не лише теоретично, а й практично. Адже перейняти справді є що.

— Для нас цікавим є підхід Болгарії до реформування війська та розв’язання проблем, що виникають на цьому шляху. Одним зі стратегічних планів наших Збройних Сил є досягнення сумісності зі збройними силами держав-членів НАТО. Для нашого роду військ це передусім тактична сумісність із натовськими підрозділами протиповітряної оборони. Наші фахівці вивчатимуть тактику та процедури, які застосовують підрозділи протиповітряної оборони ВПС Болгарії під час підготовки й ведення протиповітряного бою, — каже генерал-майор Дмитро Карпенко.

Будуть корисними міжнародні стрільби й для екіпажів літаків транспортної авіації. Вони попрактикуються у виконанні завдання в повітряному просторі інших держав та вперше перевозитимуть не тільки підрозділи, а й озброєння та техніку.

Важливість співпраці із закордонними партнерами важко переоцінити. Наразі офіцери зенітних ракетних військ набувають досвіду планування багатонаціональних навчань за стандартами НАТО, працюють у мультинаціональному середовищі, опановують процедури, які застосовують їхні болгарські колеги на всіх етапах підготовки.

У цілому процес удосконалення підготовки ЗРВ Повітряних Сил відбувається згідно з Дорожньою картою оборонної реформи, яку затвердив Міністр оборони України в серпні 2016 року. Офіцери, які сьогодні вчаться в країнах НАТО, у найближчому майбутньому сформують організаційне ядро для створення системи оцінювання та сертифікації військових підрозділів ЗРВ з урахуванням процедур системи оцінювання, якої дотримуються в країнах Альянсу.

Олександр ОЛЕХНОВИЧ

Схожi записи: