«Грузія може приймати й готувати сержантів зі Збройних Сил України»

 Квітень 6, 2017

5494_p_14_img_0001(1)Минулого тижня в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з робочим візитом перебував начальник Генерального штабу Збройних Сил Грузії бригадний генерал Владімер Чачибайя.

— Із чим пов’язаний ваш візит і що цікавого ви побачили під час огляду Міжнародного центру миротворчості та безпеки?

— Насамперед хочу подякувати керівництву Збройних Сил України та Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного за можливість побувати у вашому унікальному навчальному центрі й на власні очі його побачити. Він справді вражає й має великий потенціал підготовки різноманітних підрозділів. Відчутно, що українці ретельно вивчили найкращий досвід таких центрів у провідних країнах світу. Зокрема, у вас добре налагоджено систему контролю занять на такій великій площі, а також організацію бойової підготовки на різних навчальних ділянках. Незважаючи на відстані та завантаженість усіх навчальних місць, роботу організовано так, що підрозділи не перетинаються й не заважають один одному. Також ви багато уваги приділяєте безпеці занять. Нині ми намагаємося розвивати в себе такий центр. І тому, думаю, нам буде цікава співпраця зі Збройними Силами України в цьому напрямку. На жаль, і моя країна, і ваша волею долі мають небезпечного сусіда. І Грузія, і Україна тимчасово втратили частини своїх територій. У нас багато спільного як у політичних, так і у військових аспектах. Тому в нас чимало дотичних тем як у взаємодопомозі, так і у взаєморозвитку.

— Що конкретного ви можете сьогодні запропонувати для військовослужбовців ЗС України?

— Досвід збройних сил провідних країн світу довів, що однією з основ високої бойової майстерності є сержанти. У Збройних Силах Грузії підготовці цієї категорії військовослужбовців приділяють багато уваги. Ми маємо потужний тренувальний центр, де відбувається підготовка командирів відділень, а також курси для командирів взводів — сержантів і сержантів роти. Окремо є курси підготовки штабних сержантів. Тому ми можемо приймати й готувати сержантів зі Збройних Сил України.

— Яку кількість військовослужбовців з України ви можете запросити до себе? І скільки триватиме їхня підготовка?

— Ми можемо прийняти в себе до ста військовослужбовців з України. Це на курси командирів відділень. Їхня підготовка триватиме приблизно шість місяців. Для командирів взводів термін буде приблизно чотири місяці. Різницю в часі зумовлено тим, що для підготовки командира відділення потрібно більше зусиль: ця категорія потребує ширшого спектра навчань, зокрема ґрунтовної індивідуальної підготовки. Річ у тім, що ми навчаємо сержантів не просто правильно приймати якісь тактичні рішення або віддавати накази, уміти досконало володіти зброєю й технікою свого підрозділу та знати можливості всього дорученого їм озброєння. Ми вчимо й готуємо з військовослужбовців лідерів — людей, які можуть згуртувати навколо себе колектив і повести його в бій. Це основна увага в нашій підготовці.

— Які вимоги до кандидатів на навчання?

— Для грузинів це передусім фізична підготовка. Крім того, військовослужбовці Збройних Сил Грузії мають скласти спеціальний іспит із кількох блоків. Він складний, і далеко не всі можуть його пройти, адже у нас дуже суворий відбір кандидатів. А українців ми підготуємо всіх, які до нас прийдуть. Наприкінці навчання ми видаємо сертифікат або посвідчення про завершення того чи іншого курсу. І це є одним із найважливіших документів для просування по службі військовослужбовця. Переконаний, що в нас у цій галузі буде тісна, плідна й тривала співпраця.

— Дякую за розмову.

Записав Тарас ГРЕНЬ

Схожi записи: