Україна вдячна партнерам за продовження політики санкцій проти Росії через невиконання нею Мінських угод – Глава держави

 Квітень 4, 2017

c15893b33d721aa5047b27501db20c03_1491301121_extra_largeУкраїна вдячна своїм партнерам у Євросоюзі та міжнародним партнерам за продовження політики санкцій проти країни-агресора Російської Федерації за невиконання нею Мінських угод, заявив Президент Петро Порошенко.

«І я вдячний нашим європейським партнерам, що у випадку, коли Росія не продемонструє свою готовність припинити вогонь, запровадити безпековий пакет, наші партнери готові продемонструвати продовження санкцій проти Російської Федерації як ефективний механізм мотивації Росії дотримуватися взятих на себе зобов’язань під час підписання Мінських угод», – сказав Петро Порошенко під час спільної зустрічі Президентів України та Латвії із журналістами у Ризі.

Глава держави підкреслив, що Росія та проросійські бойовики не лише не виконують Мінські домовленості, а й продовжують порушувати нові, зокрема режим припинення вогню, який було проголошено за ініціативи України з 1 квітня напередодні Великодніх свят.

«На жаль, жодного дня, коли б цей режим дотримувався російською стороною, не було. 1, 2 квітня ми бачили певне скорочення застосування важкої артилерії і мінометів. На жаль, вчора ми побачили різку ескалацію – кількість обстрілів, по відношенню до 1 і 2 числа, зросла в 3 рази. Під час мінометного обстрілу із застосуванням 80-міліметрового міномету загинув український військовий. Активно застосовується стрілецька зброя», – наголосив Петро Порошенко. В той же час, підкреслив він, Україна дуже відповідально ставиться до дотримання цього режиму і напередодні 1 квітня Міністр оборони та начальник Генерального штабу отримали чіткі накази щодо неухильного дотримання українською стороною режиму припинення вогню.

Президент повідомив, що вчора під час телефонної розмови з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель і Президентом Франції Франсуа Олландом було домовлено про погодження порядку денного для Нормандського формату.

«Ми домовилися про те, що ми ініціюємо, запропонуємо порядок денний для саміту Нормандського формату, де ми маємо рішуче вимагати дотримання і імплементації Мінських угод, обговорити дорожню карту Мінських угод, реалізації цього процесу», – сказав Президент.

«Усі були дуже щасливі дізнатися, що від 1 квітня були домовленості про встановлення миру на Донбасі. Але в той самий час дуже шкодуємо, що там до сих пір продовжуються обстріли і гинуть люди. Латвія і міжнародне суспільство сподівається, що Росія буде активним учасником переговорів, щоб зупинити кровопролиття в Донбасі», – зазначив, у свою чергу, Президент Латвії.

Адміністрація Президента України

Схожi записи: