«Промка»: хитке перемир’я…

 Березень 22, 2017

DSC_0325ssОстанніми днями на позиціях українських військових у районі промислової зони Авдіївки відносне затишшя. Це дозволяє продовжувати роботи з відновлення інфраструктури міста

За словами захисників «промки», ще тиждень тому тут було справжнє пекло, сьогодні ж чути лише поодинокі постріли зі стрілецької зброї, які рідко змінюють черги з автоматів Калашникова.

До війни тут було розміщено цехи з виробництва різноманітних продовольчих та побутових товарів, а сьогодні, після потужних обстрілів проросійських бойовиків цього колись промислового об’єкта, мало що нагадує про його першочергове призначення. Відірвані шматки бетону, понівечені металоконструкції — тут не побачите жодного вцілілого місця.

DSC_0329wwww— Дах однієї з найбільших тамтешніх споруд 7 чи 8 березня обвалився — тоді нас обстріляли з міномета й танка. Стріляли прицільно саме по будівлі, хотіли її завалити, а заодно й нас під нею поховати. Якщо окупанти думають нас цим налякати або змусити звідси піти, то вони сильно помиляються. Ми зробимо нові позиції, зариємося ще глибше в землю, але не відступимо, — говорить військовослужбовець із позивним «Ракета».

— Не дивлячись на відносно спокійні останні дні, ворог продовжує провокувати наших захисників. Майже щодня з їхньої сторони на відстані приблизно одного кілометра виїжджає танк, й через декілька хвилин повертається в укриття. Такий маневр російський танк повторює декілька разів на день, — каже наш боєць із позивним «Тризуб». — Таким чином російські окупанти намагаються тиснути на нас психологічно, ніби говорять, що вони тут, на місці, нікуди не ділися. Та ми готові до будь-якого розвитку подій.

У той же час у самому прифронтовому місті, попри всі негаразди, життя триває. Тут чимало проблем, які сьогодні намагається оперативно вирішувати військово-цивільна адміністрація. Наразі в Авдіївці відновлено електропостачання, у більшості домівок є тепло й вода. Прийнято рішення щодо зведення нової лінії електромережі. Однак гарантувати безперебійну роботу інфраструктури ніхто не береться, адже обстріли з важкого озброєння зводять нанівець будь-які прогнози.

Олександр ЗАВТОНОВ

Схожi записи: