У Національному університеті оборони України розпочався тренінг для військових аудиторів Міноборони. Фото

 Березень 2, 2017

DSC_5681Сьогодні, 2 березня, на базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського розпочався дводенний тренінг на тему “Аудит управління ризиками”, для проведення якого запрошено сертифікованого  аудитора Джона Чесшира з Великої Британії.

Під час відкриття курсу директор Департаменту внутрішнього аудиту Марина Бариніна зазначила, що з 1 січня 2017 року уведено в дію затверджені Міністром оборони України генералом армії України Степаном Полтораком Стандарти внутрішнього контролю в Міністерстві оборони України та Збройних Силах України. Розроблено й методичні рекомендації щодо застосування цих Стандартів.

– Тепер в кожному органі управління, кожній військовій частині, підприємстві, установі та організації має бути побудована така ж система внутрішнього контролю та управління ризиками, як і у країнах ЄС та країнах-членах НАТО, – повідомила Марина Бариніна. – І цьому маємо сприяти ми, як внутрішні аудитори.

DSC_5692

Британський експерт Джон Чесшир в інтерв’ю «Народній армії» відмітив, що Міністерство оборони України ефективно впроваджує системи внутрішнього контролю відповідно до міжнародних стандартів.

– У цьому напрямку в Міністерстві оборони України ведеться наполеглива і плідна робота, – розповів  Джон Чесшир. – Процес управління ризиками допомагає зменшити будь-які типи ризиків, в тому числі корупційні, ризики шахрайства або нецільового використання коштів тощо. Особлива увага надається введенню в дію нових Стандартів внутрішнього контролю. Ми ділимося досвідом з українськими колегами, як виконувати такі дії, відтак — сприяємо поліпшенню ефективності системи управління ризиками в оборонному відомстві в цілому. Саме тому цей дводенний тренінг — не викладення теорії, а практикум, який базується на реальних прикладах з моєї професійної діяльності.

DSC_5693

Директор Департаменту внутрішнього аудиту Марина Бариніна також повідомила про три головних завдання для Служби внутрішнього аудиту на 2017 рік. Це — удосконалення нормативно-правової бази міністерства з метою чіткого відокремлення функції внутрішнього аудиту від процесів оплати, обліку та внутрішнього контролю. Це — втілення рекомендацій експертів з Великобританії за підсумками незалежної зовнішньої оцінки роботи департаменту, яку вони завершили у лютому. І врешті решт, вдосконалення аудиторської діяльності оборонного відомства неможливо без підвищення кваліфікації кожного фахівця. Тому, у відповідності до Стратегічного оборонного бюлетеня України, затвердженому минулого року, кожен внутрішній аудитор до кінця 2017 року повинен пройти навчання за міжнародними стандартами.

Головний аудитор оборонного відомства підкреслила, що новий різновид  аудиторської діяльності —  аудити управління ризиками будуть проводитися вже у другому півріччі поточного року

Руслан СЕМЕНЮК

Читайте також:

Як одеські курсанти Англію підкорювали

Набір на контрактну службу: ставка не на кількість, а на якість

Схожi записи: