Бліндажі за новими проектами готові будувати військові лісгоспи

 Березень 5, 2017

5489_p_17_img_0001(1)Фортифікації у районі АТО мають забезпечувати не лише захист військовослужбовцям, але й бути комфортабельними

Чи відповідають фортифікаційні споруди в районі АТО сучасним викликам ведення бойових дій? Як надійно убезпечити українських воїнів на передовій? Цим та багатьом іншим питанням, актуальним для Збройних Сил, було присвячено виїзну робочу нараду в Гончарівському під керівництвом заступника Міністра оборони України генерал-лейтенанта Ігоря Павловського

Повітря, немов просочилось прагматичною конкретикою. Все, починаючи зі складу зібраних спеціалістів — директорів військових лісгоспів, офіцерів інженерної служби, представників командування бригад та військових проектних організацій і закінчуючи представленими зразками фортифікацій, — сприяло прийняттю вагомих рішень.

Розпочали роботу з ознайомлення з бліндажем, що облаштували робітники Чернігівського військового лісгоспу. За словами керівника цього підприємства Сергія Сезоненка, над створенням цієї по-своєму унікальної інженерної споруди працювали не лише його робітники, але й військові інженери та проектувальники. В результаті маємо дерев’яний бліндаж, який не поступається за ступенем захисту бетонному чи металевому, але набагато комфортніший та маневровий при збиранні. В той час як для монтажу бетонних компонентів потрібна важка техніка, для збирання дерев’яних модулів може бути достатньо лише людських рук, і саме це забезпечує таку необхідну з точки зору тактики прихованість при зведенні споруди.

А ще, як зазначили військові інженери, цей бліндаж більший за розмірами. Зокрема стандарт, розрахований на вісім бійців, має чотири місця для відпочинку особового складу, а в новому вони облаштовується на кожного. Окрім того, тут передбачено окреме місце для роботи командира, а також ніші для розміщення бронежилетів та спальників. Безпеку споруди забезпечує багатошаровий настил із дерев’яних модулів, матраців та шин, які ефективно пом’якшують вибух за умови влучання снаряда чи міни в бліндаж. Міцності споруді додає й особливе хитромудре рішення щодо його збирання та кріплення за типом конструктора. Словом, нові вимоги — нові рішення. Заступник Міністра оборони генерал-лейтенант Ігор Павловський, оглянувши запропонований зразок бліндажа, зазначив, що прийняття таких виробів на озброєння відбудеться після їх ретельної перевірки та вогневих випробувань на безпеку.

На території виробничої бази Чернігівського лісгоспу, де було продовжено нараду, її учасників чекала ціла виставкова експозиція. Тут і той самий бліндаж у повний розмір, і кулеметне гніздо, і дерев’яні модулі з демонстрацією особливостей їх кріплення, а також ящики для боєприпасів. На світлинах — меблі на потребу армії. Це — продукція всіх чотирьох військових лісових господарств: Чернігівського, Черкаського, Львівського та Івано-Франківського. Презентували свої вироби їх директори особисто.

— Військові лісгоспи поборються на тендерах за державне замовлення на облаштування фортифікаційних споруд у районі АТО. Шанси перемогти у них високі, ми побачили, що ці підприємства виготовляють продукцію високої якості, — підсумував генерал-лейтенант Ігор Павловський.

Окрему увагу заступник Міністра оборони приділив питанню виготовлення спеціального укупорювання для боєприпасів для їх надійного зберігання та транспортування. Відбулась дискусія між представниками лісгоспів та військовими інженерами про те, як зробити її безпечною і водночас не занадто коштовною.

Руслан ТКАЧУК

Наші підприємства прибуткові без преференцій

На прохання кореспондента «Народної армії» генерал-лейтенант Ігор Павловський відповів на декілька запитань

5489_p_17_img_0002 — Нищення армії впродовж багатьох попередніх років торкнулось і військових лісгоспів. Зокрема їх кількість з десяти зменшилася до чотирьох. Як нині у непростих економічних умовах почуваються ці підприємства? Чи планує Міноборони повернути втрачене?

— Зменшення кількості наших лісових господарств відбулося в часи управління Азарова. Є відповідне рішення Кабміну. Чи варто їх повертати, залежить від того, наскільки це потрібно Міністерству оборони. Наразі дискусія триває. Водночас ті підприємства, що залишились, ми намагаємось ефективно використовувати. Впевнений, рік-два — і жодного банкрута в сфері управління військового відомства не залишиться. Приклад цьому — саме військові лісгоспи. На сьогодні всі вони рентабельні. Зарплати робітників від 5700 до 8600 гривень. І жодних заборгованостей по податках та соціальних виплатах. Є що показати, є чим пишатися.

— Наскільки лісові господарства Міноборони ефективні у забезпеченні АТО?

— Їх внесок вагомий. Вони постачають і дрова, і ділову деревину для передової. Зокрема торік наші лісгоспи реалізували військовим частинам десятки тисяч кубометрів деревини. Деякі з них перевиконали план, і ця позитивна динаміка, сподіваюсь, зростатиме. Йдеться про нові пропозиції — продукцію власного виробництва на потреби Збройних Сил. Вони особливо актуальні в умовах заборони експорту лісу-кругляка.

Вироби військових лісгоспів конкурентоспроможні і за якістю, і за цінами. В наявності вся ескізна документація, яка, до речі, виконана відповідно до замовлень Генерального штабу ЗСУ та згідно з досвідом, набутим у ході проведення АТО. Проект представленого бліндажа забезпечує високу безпеку особового складу, швидкість монтажу, прихованість та значну економію лісоматеріалу.

— Нещодавно у ЗМІ жваво обговорювали питання, чому в район АТО постачається деревина з західних областей України, а не з ближніх до Донбасу?

— По-перше, постачання деревини проходить через тендерні процедури, що здійснює ГоловКЕУ. По-друге, кожне підприємство має свій план вирубки та висадки лісу, і воно не має права вирубати його більше, ніж садить. Це питання екології, а також збереження відновлюваних природних ресурсів.

— Чи мають військові лісові господарства законодавчі преференції?

— Жодних! Підприємства не утримуються за рахунок бюджету, а заробляють самі. Нині ми порушуємо питання, аби їх урівняти з цивільними лісництвами, які отримують бюджетні кошти на саджанці. Для військових лісгоспів це стане суттєвою підтримкою.

 

5489_p_17_img_0005Директор ДП «Львівський військовий лісокомбінат» Вадим Сідорков:

— Нині маємо «на озброєнні» хороше деревообробне обладнання. Вже зараз ми готові реалізовувати на потреби війська ящики під боєприпаси з будь-якою складністю конфігурації їх укупорювання. У якості зразків можете переконатись самі (демонструє продукцію. — Авт.).

Що стосується фінансових результатів діяльності лісокомбінату, то можу зазначити: за 2015 рік обсяг реалізації нашої продукції склав 31 млн грн, за 2016-й — 44. Впевнений, що цього року ми цю цифру подвоїмо.

 

5489_p_17_img_0006Директор ДП «Чернігівський військовий лісгосп» Сегрій Сезоненко:

— У нашому господарстві активно проводяться лісоочисні та лісовідновлювальні роботи. На жаль, цій темі зараз приділяють мало уваги, однак вона дуже важлива. Необхідно не тільки рубати, але й садити та доглядати за лісом.

Ми маємо свої цехи з деревообробки, пилорами, поточні лінії. Готові на потребу війська виконувати замовлення з вироблення ящиків під боєприпаси, виготовляти збірні фортифікаційні споруди, постачати дрова, що, власне, й робимо протягом усього періоду проведення АТО.

 

5489_p_17_img_0003Директор ДП «Черкаське військове лісництво» Сергій Вовкодавець:

— Ми постачаємо для потреб ЗС України брус, дошки будь-яких розмірів, дрова. У рамках робочої експозиції представили зразки ящиків для боєприпасів, отож сподіваємося на замовлення на них. Партнери ми надійні: за підсумками року маємо 12,5% рентабельності. Минулорічний план перевиконали втричі. Середня зарплата на підприємстві — понад 8 тис. грн.

 

 

 

5489_p_17_img_0004Директор ДП «Івано-Франківський ліспромкомбінат» Петро Гриник:

— До складу нашого підприємства входить шість лісгоспів, де працює близько 600 людей. За рік ми сплатили 50 млн грн. податків. Виготовляємо меблі для армії, які можуть використовуватися у польових умовах. Ціни на двоярусні ліжка, табурети, шафи для зберігання зброї — майже вдвічі дешевші за середньоринкові.

Схожi записи: