На Одещині ветеранів АТО навчають створювати власний бізнес

 Березень 5, 2017

«Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців та членів їх родин в Україні» — так називається проект для демобілізованих бійців АТО, організаторами якого є Міністерство закордонних справ Норвегії та Міжнародний фонд соціальної адаптації.

У межах проекту вчити атовців підприємницькій діяльності почали в селищі Доброслав Лиманського району Одещини. Захід уперше в Україні організовано в сільській місцевості. 30 військовослужбовців та членів їхніх родин уже розпочали навчання за спеціальністю «Менеджмент підприємницької діяльності».

Заняття проводяться двічі на тиждень під керівництвом викладачів Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського і Норвезького університету Nord.

За словами голови громадської організації «Ветерани АТО Лиманщини» Володимира Калюжного, за чотири місяці навчань колишні армійці набудуть усіх необхідних знань та навичок, щоби відкрити власну справу.

Виконавцями головної частини проекту є навчальні заклади України та Норвезький університет Nord, які організовують перепідготовку учасників проекту обсягом 500 академічних годин.

За результатами навчання кожен випускник отримає від українських навчальних закладів свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка і сертифікат від норвезького навчального закладу.

— Значний відсоток хлопців, що приходять з війни, відразу включаються в мирне життя і розуміють, що потрібно годувати сім’ї, потрібно щось зробити в цьому житті, — наголошує голова «Ветеранiв АТО Лиманщини» Володимир Калюжний.

Наприклад, демобілізований військовий Олександр Конів обороняв Маріупольський напрямок. Повернувся додому в 2015-му. Розповідає: з передової у нього залишилися купа світлин та гнітючі спогади. Нещодавно Олександр вирішив започаткувати свою справу. Хоче відкрити в рідному селищі станцію техобслуговування і працевлаштувати побратимів. Та як саме розвивати власний бізнес — поки що не дуже розуміє. Тому й записався на навчальні курси.

Протягом року представники фонду обіцяють працевлаштувати всіх учасників проекту в компаніях, де потребують тих чи інших фахівців. Організатори проекту також обіцяють підтримку охочим будувати власний бізнес. У період з 2003-го по 2014 рік учасниками проекту стали понад шість тисяч осіб, серед яких близько двох тисяч членів сімей військовослужбовців.

Володимир ЗАВАДСЬКИЙ

Схожi записи: