Пораненому бійцю АТО медики наростили кістку

 Лютий 26, 2017

5488_p_18_img_0001Це вдалося завдяки технологіям клітинної регенерації, яку застосовують вже також вітчізняні лікарі

У сучасних збройних конфліктах приблизно половина бойових поранень припадає на ураження кінцівок унаслідок вибухів мін та артилерійських снарядів і влучення куль. Інколи травми супроводжуються складними дефектами кісток. Зазвичай традиційна медицина в таких випадках застосовує ампутацію або протезування. Та українські медики знайшли альтернативний метод лікування

 

21-річний Михайло дістав поранення в бою під селищем Піски. Здійснюючи розвідку поблизу ДАПу, боєць разом із кількома бойовими побратимами потрапив у засідку. Ворог відкрив вогонь із кулемета по автомобілю, у якому їхали хлопці. Воїнам удалося відбитись, але ворожа куля все-таки знайшла свою ціль.

Першу допомогу Михайлові надали в аеропорту, потім його транспортували в Піски, Покровськ (колишній Красноармійськ), а згодом направили на лікування в Дніпро. Стан був украй важким: поранення стегна й надпліччя. У ключиці Михайла не вистачало фрагмента — до 10 см кістки. Лікарі лише розводили руками, прогнози були невтішні. Про жодні рухи рукою надалі не йшлося. І хоча традиційна медицина не мала, що запропонувати хлопцеві, він дістав шанс на повноцінне життя завдяки новітнім медичним технологіям.

Бойові побратими Михайла дізналися про інноваційний соціальний проект «Біотех — реабілітація поранених» і порадили йому звернутися по допомогу до лікарів медичного центру Ilaya, яким керує Олексій Шершньов. Фахівці центру навчилися відновлювати пошкоджені кінцівки, застосовуючи новітні клітинні технології. Вони й узялися за атовця. Уже через півтора місяця після основного етапу лікування в Михайла спостерігали активне відновлення кісткової тканини, — це чітко продемонстрував рентген. Нині боєць, який, за прогнозами лікарів, не зміг би тримати в руці чашку, активно займається спортом і навіть повернувся на службу в район АТО.

У проекті «Біотех — реабілітація поранених» уже взяли участь понад 70 бійців. Більшість із них, як і Михайло, успішно завершили лікування. Дехто ще перебуває на фінальних етапах і впевнено прямує до цілковитого одужання. Тільки за 2016 рік до проекту долучилося 25 важкопоранених бійців.

— Місяць тому до нас звернувся молодий важкопоранений чоловік, — розповідає керівник центру волонтерів «Народний проект» Максим Рябоконь. — Два роки його лікували в державних медичних закладах, але пошкоджена кістка так і не зрослася. А «Біотех» дає йому можливість відновитися. Днями його вперше прооперували. Шанси на повне одужання досить високі.

Усі бійці, які пройшли повний курс лікування, повернулися до повноцінного життя. Ефективність лікування, за словами лікарів і волонтерів, наразі становить 100 відсотків.

— Ми не приховуємо наші невдачі, не замовчуємо якісь «але», — коментує Максим Рябоконь. — Ми реально оцінюємо власні можливості й не обіцяємо поставити на ноги всіх поранених. Проте значній частині бійців із важкими травмами ми справді можемо допомогти.

За словами генерального директора медичної компанії Ilaya Олексія Шершньова, багатьом пораненим завдяки лікуванню за допомогою клітинних технологій удалось уникнути інвалідності або навіть ампутації через нефункціональність кінцівки.

Лікування в рамках проекту має кілька етапів: спочатку лікарі здійснюють забір клітин пацієнта, а через кілька тижнів підготовки клітинно-тканинного матеріалу в біолабораторії виконують основну операцію. Залежно від складності випадку може бути призначено додаткові операції.

А тепер про вартість таких операцій. Клітинна регенерація — дорогий процес. Середня вартість лікування одного бійця становить від 300 до 400 тис. грн. Медичний центр не має змоги самостійно покривати всі витрати на лікування, хоча й надає знижку до 50% від вартості лікування. На допомогу прийшли волонтери, які ініціювали збір коштів на платформі Всеукраїнського центру волонтерів. Із першого дня й по сьогодні проект функціонує за рахунок народних пожертв. У деяких випадках фінансувати лікування бійців допомагають окремі спонсори.

— Платформа для збирання коштів — унікальна розробка нашого колективу. Це зручна й цілковито прозора автоматична система обліку та звітності, — розповідає керівник центру волонтерів «Народний проект» Максим Рябоконь. — Людина заходить на сайт, вивчає проект, читає новини й історії бійців. Тут же є посилання, щоб переказати кошти. Тільки-но людина зробила внесок, як він відображається у звіті за проектом. Це дає змогу оперативно, у режимі реального часу, контролювати всі надходження й видатки. Жодних прихованих транзакцій, жодних сторонніх рахунків або приватних карток — лише окремі єдині рахунки проектів і прозора звітність. Певно, саме завдяки такій системі й довірі людей на реабілітацію поранених нам удалося зібрати вже понад 20 млн грн.

Владислав ДЕМ’ЯНЕНКО

Схожi записи: