У Києві відкрили меморіальну дошку полковнику Андрію Лепесі

 Лютий 17, 2017

IMG_3261

Сьогодні, 17 лютого, у Тилу Збройних Сил України відбулося церемонія відкриття меморіальної дошки полковнику Лепесі Андрію Анатолійовичу, який поклав своє життя в ході виконання чергового бойового завдання з тилового забезпечення підрозділів Збройних Сил України в районі населеного пункту Нижнє Лозове Донецької області.

– Сьогодні на цьому заході знаходиться родина полковника Андрія Лепехи. Я хочу, щоб ви знали, що ми завжди пам’ятаємо нашого побратима. Сьогодні, в День Центрального управління пально-мастильних матеріалів, ми відкриваємо цю пам’ятну дошку на честь того, що він загинув як герой, виконуючи свій обов’язок на полі бою. Честь і слава таким офіцерам, – сказав заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Ігор Павловський.

Начальник Тилу Збройних Сил України генерал-майор Іван Гаврилюк розповів, що Андрій Лепеха був у перших рядах офіцерів, які відбули на виконання завдань в район АТО.

– Коли загострилася ситуація на Дебальцевському плацдармі, він, розуміючи складність ситуації, за власним бажанням направився туди для координації діяльності підрозділів по забезпеченню матеріальними засобами. 14 лютого 2014 року Андрій Лепеха очолив колону, тому що багато військовослужбовців відмовлялися від виконання задач щодо поставки матеріальних засобів, боєприпасів та пально-мастильних матеріалів до військових частин, які знаходилися практично в оточенні. В ніч з 16 на 17 лютого при поверненні колони назад автомобіль, в якому він їхав, підірвався на мінному полі. Полковник Лепеха з важкими пораненнями був перенесений бойовими побратимами до іншого автомобіля, але, на жаль, той також підірвався на міні. Герой загинув. Вічна пам’ять Андрію Анатолійовичу! – сказав генерал-майор Іван Гаврилюк.

До присутніх на відкритті меморіальної дошки також звернулася дружина Андрія Лепехи, Оксана Іванівна:

– Два роки пролетіли дуже швидко. Я дякую Богу, що в цей період була не одна. Спасибі усім, хто був весь цей час зі мною. Винести такий удар надзвичайно складно, дивитися смерті в обличчя жахливо. Хочу подякувати своєму колективу, лікарям, які були завжди поряд. Бажаю усім миру вдома і загалом на нашій землі.

Олена КРУГЛЄНЯ

 

IMG_3239 IMG_3242 IMG_3252 IMG_3255 IMG_3261 IMG_3268 IMG_3280

Схожi записи: