«Мені лікарі сказали, що якби не ви з необхідними ліками, то я б не вижив…»

 Лютий 14, 2017

5486_p_18_img_0003Багато наших бійців вдячні одеському волонтеру Андрію Танцюрі та його однодумцям за допомогу в одужанні

— Я знаю, що ви допомагаєте ліками. У нас тут хлопець із важким пораненням ноги, можлива ампутація. Урятувати ногу можна, але терміново потрібен дорогий препарат. Термін — до завтра…

З таким проханням 2014 року звернувся до Андрія Танцюри судинний хірург Ігор Самарський. Із цих слів, напевно, і почалося волонтерство цього чоловіка у Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону.

До вечора на сторінці Facebook з’явився перший пост із проханням допомогти бійцю. Кілька хвилин — і перша відповідь. Іще трохи часу — і кошти на дві ампули препарату по 300 доларів за кожну було зібрано!

— Через п’ять днів історія повторилася. Знову потрібні були ліки. Написав — і дістав миттєву реакцію небайдужих громадян. Так удалося врятувати хлопцеві ногу. До речі, звати бійця Олександр Кравченко. Він, так би мовити, мій первісток. Відтоді все й почалося, — пригадує Андрій.

Борти з пораненими Андрій зустрічає з 1 січня 2015 року. Це була його ініціатива. І він переконався: якщо люди знатимуть про ці борти, то неодмінно прийдуть із допомогою, завдяки якій удається впоратися з потребами бійців.

— «Мені лікарі сказали, що якби не ви з необхідними ліками, то я б не вижив…» — це слова хлопчини в інвалідному візку, якому зробили операцію на нозі. Заради таких слів варто не опускати руки, навіть коли дуже важко, — говорить волонтер.

А ще він пригадує бійця, якого доправили у вкрай важкому стані. За день на його лікування йшло препаратів приблизно на тисячу доларів. Віру в те, що він одужає, утрачали навіть найбільші оптимісти. А він одужав…

Іще кілька врятованих життів на рахунку волонтерів після холодної зими 2015 року. Лікували пневмонію. На одну людину потрібно було ліків на 70 тис. грн.

12 операцій, два роки в госпіталі. І весь цей час поруч із бійцем, який потрапив з Іловайського котла на лікарняне ліжко, були наші волонтери. Важко давалося лікування, а необхідні препарати були дорогі, та ще й тільки оригінали. Проте бійця таки поставили на ноги.

Варто зазначити, що чимала допомога надходить від українських діаспор, зокрема з Німеччини, Чехії, Швейцарії, Канади, Америки. Наприклад, днями в шпиталь передали препарат для торакальної хірургії, на який кошти переказав Фонд українців у Берні (Швейцарія).

Андрій Танцюра сприяє вирішенню питання закупівлі ліків практично у всіх відділеннях. Проте найбільше він опікується відділенням реанімації як одним із найважчих. Без оперативності тут ніяк не обійтися.

— І коли постає питання «золотої години» в реанімації — часу, коли долю людського життя вирішують хвилини, на допомогу приходять волонтери, які можуть купити необхідні ліки протягом найкоротшого часу, — каже Андрій Танцюра.

У неділю вранці — телефонний дзвінок. «Пацана втрачаємо! Потрібен дуже дорогий препарат! У нього опік легенів!» Миттєва реакція волонтерів, і як результат — урятоване життя.

Найважче, на думку Андрія, навчитися абстрагуватися, надто коли приходять борти з пораненими. Волонтери не мають часу пропускати крізь себе їхній біль, так вони не допоможуть, а, можливо, навіть навпаки. Треба все сприймати з позиції лікаря й тверезо оцінювати ситуацію. Інакше можна дуже швидко емоційно згоріти.

Андрій Танцюра постійно повторює: «Усе, що відбувається в госпіталі — це командна робота». Дівчата-волонтерки щодня чергують у волонтерській кімнаті. Вони одягають, узувають, годують наших героїв. Потік людей там безперервний. Кожен хоче, аби його вислухали. Адже не все вимірюється тільки грошима… Люди мають відчувати турботу. Багато в шпиталі самотніх…

Їх треба підтримати. Це не менш важливо. Бійці мають відчувати, що не марно ризикували життям і здоров’ям, що вони потрібні суспільству. І це відбувається через волонтерів. Ось така взаємомотивація.

Наталія ЗАДВЕРНЯК

Схожi записи: