Куди одеським атовцям звертатися по юридичну допомогу?

 Лютий 2, 2017

posvidchenia-boyovych-diyЗ вересня минулого року в Одесі діють місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. З моменту їхнього відкриття до центрів звернулося вже близько сотні учасників АТО та членів їхніх сімей.

— Згідно з останніми змінами до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» всі учасники бойових дій (до яких належать також учасники АТО) мають право на всі види правових послуг, що гарантуються державою відповідно до вищезазначеного закону. Тому при порушенні їхніх соціальних прав учасники АТО можуть звертатися до центрів з надання правової допомоги та отримати вторинну правову допомогу, наприклад, призначення адвоката коштом держави, — говорить заступник начальника Овідіопольського бюро правової допомоги Першого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Чебаненко.

За словами чиновниці, на жаль, чимало людей звертаються до таких центрів, уже пройшовши чимало інстанцій, в окремих випадках — намагаючись протягом тривалого часу вирішити свої проблеми. Це призводить до втрати ними віри у справедливість.

— Наша місія — це захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей і правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад та спільнот, — запевняє Наталія Чебаненко.

Наталія ЗАДВЕРНЯК

Схожi записи: