«Почаїв» — судно водолазів і мисливець на диверсантів

 Січень 10, 2017

5481_p_10_img_0002Морське водолазне судно «Почаїв» — єдине у Військово-Морських Силах, яке може забезпечити проведення водолазних спусків на глибині до 60 метрів і спеціальних водолазних робіт у відкритому морі.

У зоні відповідальності вітчизняного флоту військові моряки здійснюють огляд і ремонт підводної частини кораблів і суден, роботи з пошуку та підйому затонулих об’єктів і знешкодження вибухонебезпечних предметів. Окрім того, екіпаж виконує рятувальні й інші роботи, пов’язані з діями водолазів. На борту судна для їхньої реабілітації функціонує барокамера.

За словами командира морського водолазного судна «Почаїв» мічмана Дмитра Симоненка, після передислокації з тимчасово окупованої території Криму в Одесу особовий склад виконав значну роботу з технічного відновлення матеріальної частини й ремонту бойових постів. Також було здійснено заходи з підвищення рівня боєготовності.

— Із севастопольської бухти Козача ми передислокували судно до Практичної гавані Одеси в плачевному технічному стані. Але поступово, крок за кроком, за сприяння командування флоту та небайдужих українців-волонтерів розпочали його відновлення, — розповів мічман Дмитро Симоненко. — На судні здійснено ремонтно-відновлювальні роботи в каютах.

Крім того, відновлено головний двигун. Зусиллями особового складу повністю відремонтовано й дизель-генератори, відновлено систему відкачування забортної води та модернізовано систему електропостачання. Замість шлюпки, яку вкрали «зелені чоловічки», на борту судна розміщено шестиметровий катер із потужним електродвигуном, який можна застосовувати не тільки для водолазних робіт, а й для спецоперацій. Нещодавно на «Почаєві» з’явився новий навігаційний радар, встановлено метеорологічну станцію, яка дає змогу прогнозувати погоду в районі виконання завдань на дві доби наперед. Для швидкої взаємодії між відсіками судна в майбутньому заплановано запровадження сучасної системи внутрішнього зв’язку.

За більш ніж два роки на морському водолазному судні «Почаїв» відновлено технічну готовність, відпрацьовано заходи з доукомплектування екіпажу та нарощування бойової спроможності. Нині судно регулярно виходить у море, виконує завдання згідно з планом бойової підготовки, екіпаж підвищує рівень злагодженості та професійної готовності.

Нещодавно в морі особовий склад пройшов корабельні бойові навчання, зокрема щодо комплексного застосування засобів протиповітряної оборони під час маневрування, з організації універсальної та протипідводнодиверсійної оборони з виконанням бойових стрільб і профілактичного гранатометання. Значну увагу було зосереджено на відпрацюванні навиків щодо боротьби за живучість корабля.

Віталій ПАНЧИШИН

Схожi записи: