Українсько-польська бронемашина Oncilla

 Січень 7, 2017

5481_p_09_img_0001У перекладі це — «маленький ягуар»

На Міжнародній виставці оборонних технологій IDET-2015, що відбулася у чеському місті Брно, був представлений модернізований українсько-польський бронеавтомобіль Oncilla. До речі, у природі назва цієї дикої кішки перекладається як «маленький ягуар». Цей бронеавтомобіль виготовляється однією із польських компаній за нашою ліцензією і є аналогом українського «Дозор-Б». По суті Oncilla є багатоцільовим захищеним транспортним засобом для перевезення особового складу, зброї та військового обладнання вагою до двох тонн. Він може ефективно використовуватися для оснащення спецпідрозділів (сил швидкого реагування) при виконанні ними розвідувальних, дозорних, а також миротворчих операцій і застосовуватися як транспортний засіб в умовах бойових дій.

Компонування бронеавтомобіля Oncilla забезпечує високу прохідність при збереженні зручності роботи і безпеки посадки-висадки екіпажу. Моторно-трансмісійний відсік займає носову і центральну частини корпусу. Своєю чергою відсік, де розміщується екіпаж та десант, міститься в центральній і кормовій частинах корпусу. Він ділиться на відділення управління, бойове і десантне відділення. У бронетранспортері Oncilla дев’ять посадочних місць (3 члени екіпажу та 6 десантників).

Водій може використовувати прилад нічного бачення для управління бронеавтомобілем в умовах поганої видимості або вночі. Бойове відділення розташоване в центральній частині відсіку і містить робоче місце стрільця з приладами прицілювання і управління кулеметною установкою. Десантне відділення бронеавтомобіля Oncilla обладнане приладами спостереження десанту і бійницями для ведення вогню з особистої зброї.

Для відповідності стандартам НАТО з балістичного та протимінного захисту Oncilla обладнаний додатковим навісним бронюванням. Це забезпечує захист екіпажу, десанту і внутрішнього обладнання від стрілецької зброї, протипіхотних мін на рівні

3 STANAG 4569. Бойове відділення цього бронеавтомобіля всередині обшито додатковим протиосколковим захистом. Днище виконане з броньованої сталі, має циліндричну форму для забезпечення захисту від мін. Oncilla може бампером усувати перешкоди, зокрема, дорожні барикади, бетонні блоки і горілі шини, не пошкоджуючи його.

Як основне озброєння на Oncilla використовується 12,7-мм кулеметна установка з дистанційним управлінням зсередини. Боєкомплект становлять 450 пострілів (3 стрічки по 150 патронів). Кулеметна установка оснащена оптичним монокулярним перископічним прицілом. Спостереження за місцевістю здійснюється через броньовані склопакети, а також денні прилади спостереження.

Як силова установка застосовується дизельний двигун IVECO потужністю 209,5 к.с. Він об’єднаний в один блок з автоматичною гідромеханічною трансмісією Allison з п’ятьма передачами переднього і однієї — заднього ходу. Може розвивати максимальну швидкість по шосе близько 120 км/год. Ємність паливного бака — 146 літрів. Запас ходу по шосе 700 км.

Бронеавтомобіль Oncilla оснащений системами вентиляції, системою опалення і кондиціонером. Система вентиляції з примусовою циркуляцією повітря призначена для забезпечення надходження свіжого повітря і видалення порохових газів при веденні стрільби десантом зі стрілецької зброї при вимкненій фільтровентиляційній установці. Бронеавтомобіль Oncilla оснащений фільтровентиляційною установкою, призначеною для очищення зовнішнього повітря від отруйних речовин, радіоактивного пилу, біологічних аерозолів, подачі очищеного повітря в жиле відділення і створення в ньому надлишкового тиску, а також вентиляції населеного відділення від порохових газів при стрільбі.

Сергій ВОРОНКОВ

Схожi записи: