Дентальна імплантація має увійти в гарантований мінімум реабілітації військовових, – почесний президент Асоціації імплантологів Мирон Угрин

 Січень 3, 2017

5480_p_17_img_0002Минулого тижня на базі Центральної стоматологічної поліклініки Міністерства оборони України, що в Києві, відбулася чергова кампанія з проведення реконструктивно-відновних операцій зубно-щелепної системи з безкоштовним встановленням дентальних імплантатів учасникам АТО. Чотири бригади медиків, серед яких дві волонтерські, встановили 25 пацієнтам-учасникам бойових дій на Сході загалом більше 100 сучасних імплантатів виробництва U-IMPL, Bio 3 Implants та Astra Tech.

— Це приклад реальної співпраці військових стоматологів з цивільними колегами. До речі, завдяки їм і багато в чому нашому колезі Мирону Угрину створено розгалужену систему надання стоматологічних послуг у зоні АТО, — зазначив директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України генерал-майор медичної служби Андрій Верба.

Серед тих, хто разом із військовими лікарями-стоматологами проводив операції військовослужбовцям, були головний щелепно-лицевий хірург Києва та Київської області Василь Рибак, головний лікар стоматологічної клініки «Дент Лайн» Тарас Здоровик, лікарі компанії «ММ плюс»,

— Зуби почали «сипатися» під час бойового злагодження на полігоні. Потім, на передовій, вже було не до них. У підсумку треба ставити вісім імплантатів. Про цю акцію я дізнався від товаришів. Чекав півтора місяця і сьогодні вдячний тим людям, які таким чином піклуються про здоров’я атовців, — зазначив капітан запасу Вадим Власенко, який служив у батальйоні «Донбас-Україна».

Його колезі майору Володимиру Кондратенку, який служив у батальйоні «Київська Русь», операції з безкоштовного встановлення імплантатів довелось чекати близько року.

— Основою боєздатності, наприклад, армії Ізраїлю є гарантія держави щодо надання медичної допомоги військовослужбовцю, якої б складності вона не була. І ми звернулися до Ради національної безпеки і оборони України з проханням вирішити питання, аби дентальна імплантація увійшла в гарантований мінімум реабілітації військовослужбовців, — зауважив почесний президент Асоціації імплантологів України Мирон Угрин.

Як зазначив начальник Центральної стоматологічної поліклініки Міністерства оборони України полковник медичної служби Михайло Лищишин, за час проведення АТО тут було надано стоматологічну допомогу понад 8900 військовослужбовцям ЗС України та проведено близько 100 реконструктивно-відновних операцій зубно-щелепної системи за програмою «Дентальна імплантація для учасників бойових дій у районі антитерористичної операції».

Інф. «НА»

Схожi записи: