«Барсук-А» та «Лис-2М» — найменші за габаритами РЛС для розвідки наземних, надводних, повітряних цілей ближньої зони

 Грудень 27, 2016

5479_p_11_img_00012016-го РЛС 112L1 «Барсук-А» була прийнята на озброєння вітчизняного війська

На цьогорічній Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека-2016» ПАТ «Холдингова компанія «Укрспецтехніка» представила низку сучасних радіолокаційних виробів, зокрема і радари міліметрового діапазону «Барсук-А» та «Лис-2М». До речі, нині вони є найменшими за габаритами у світі РЛС автоматичного виявлення наземних, повітряних малошвидкісних або надводних об’єктів, що рухаються у ближній зоні в умовах повної відсутності оптичної видимості — туману або диму.

11_p_tab_2Поточного року РЛС 112L1 «Барсук-А» була прийнята на озброєння вітчизняного війська. Вона використовується для розвідки наземних і надводних цілей ближньої зони. Ця РЛС встановлюється на поворотному пристрої з дистанційним управлінням за азимутом і кутом місцевості, що забезпечує надійну охорону заданого об’єкта або території. Необхідна інформація передається по інтерфейсу на відстань до 1 кілометра. Основними плюсами цієї станції є можливість колірного кодування цілей із присвоєнням кожній номера, введення цифрової карти місцевості, формування контрольних рубежів і заборонених зон, можливість документування інформації. Варто додати, що при виявленні порушника РЛС 112L1 «Барсук-А» автоматично видає звуковий сигнал тривоги на центральний пульт охорони.

На цій радіолокаційній станції є можливість встановлювати зони підвищеної уваги. Тобто «Барсук-А» концентрує максимальну увагу на підступах до військового об’єкта і на найбільш імовірних ділянках проникнення ворога. Проте це не означає, що решта площини не відслідковуватиметься, просто ретельніше досліджуватимуться визначені зони.

Як тільки людина або техніка з’являються у зоні відповідальності РЛС «Барсук-А», то на моніторі миттєво відображаються позначки цілей. При цьому дані про них автоматично заносяться в формуляр із зазначенням їхнього номера, дальності, азимута і ознаки (людина чи транспорт) з прив’язкою до карти місцевості. Все це супроводжується звуковим сигналом.

 

5479_p_11_img_0003РЛС 111L1М «Лис-2М» призначена для розвідки наземних і повітряних цілей, що рухаються на малій висоті. Вона дозволяє здійснювати автоматичне виявлення об’єктів у будь-який час доби і пори року за відсутності оптичної видимості. При цьому цілі відображаються наочно на дисплеї персонального комп’ютера на тлі карти місцевості, а дані про них заносяться в формуляр. При обробці даних застосовані непараметричні алгоритми виявлення, що дозволяє позбутися позначок хибних цілей незалежно від наявної завадової обстановки. РЛС «Лис-2М» має режим розпізнавання цілей, що дозволяє автоматично визначити швидкість будь-якої з виявлених цілей і прослухати оператором характерне звукове забарвлення спектру цілі.

11_p_ tab_1У базовому варіанті виконання передбачається установка РЛС на стереоскопічну щоглу, яка також може бути оперативно встановлена на транспортний засіб (БТР, БМП, автомобіль). Щогла може висуватися на висоту до 5,5 метра, що дозволяє збільшити можливості комплексу. «Лис-2М» здатний виявляти людину на відстані до 3 км, автомобіль, моторний човен до 5,5 км, а вертоліт до 7 км.

Сергій ВОРОНКОВ

Схожi записи: