Олексій Мочанов: ми повинні бути не гіршими, ніж військові в американській армії

 Грудень 24, 2016

5479_p_13_img_0003Олексій Мочанов — відомий на фронті волонтер, якого добре знають тисячі бійців з різних хвиль мобілізації, зокрема й деякі учасники турніру. Як виявилось, один із напрямків його волонтерської діяльності співзвучний зі змаганнями

— У липні 2014 року, напередодні дня ВДВ, я запитав десантників у районі проведення АТО, що можу привезти їм до свята. І мене приємно здивувало їхнє замовлення: то були не бабусині смаколики, а гантелі, гирі, металеві труби для саморобних штанг і турніків. Це нагадало мою строкову, коли ми в колгоспі поряд із заставою в Середній Азії розібрали на саморобний спортінвентар іржавий покинутий трактор. Наші ж хлопці вже влітку 2014-го зрозуміли, що ця війна не на один рік, відсидітись у бліндажах не вийде, тому треба тримати себе у належній фізичній формі. Згодом я возив матеріали для фронтових спортмайданчиків вантажівками. Тож наш, український, військовий кросфіт, започатковувався саме на фронті.

Користуючись нагодою, у перерві між виступами команд, прошу Олексія побажати щось читачам «Народної армії».

— Кросфіт є чудовою можливістю підготувати підрозділи фізично саме до тих завдань, які стоять перед нашими бійцями в бойових умовах. Ми повинні бути не гіршими, ніж військові в американській армії, де, наприклад, офіцер не отримає чергового звання і посади, якщо не складе на «відмінно» залік із фізпідготовки. Не занедбуйте себе, хлопці! У спорті є вислів: порядок б’є клас. Можна давати собі невеликі навантаження, але робити це регулярно. Одне заняття на тиждень вас не врятує. Візьміть за правило щодня потроху збільшувати навантаження, і ви постійно будете у формі. Чули ж бо, мабуть, що спочатку гине агресивний солдат, потім — дурний, а за ними — слабкий. Якщо ти розумний, добрий і сильний, ти — непереможний. Бажаю вашим читачам непереможності!

 

«Гра» з м’ячем вагою… 9 кілограмів

5479_p_13_img_0001Переможцями першого всеармійського турніру із функціонального багатоборства — кросфіту стала четвірка десантників 79-ї бригади

Це було п’ять годин безперервного драйву. В одному зі спортивних залів Центрального спортивного клубу Збройних Сил України вирували шалені емоції, які звичніше спостерігати на футбольних фіналах. Але м`ячі, наприклад, тут важили по… 9 кг. Не кажучи вже про інші снаряди — мішки з піском по півцентнера або ящики вагою в три чверті від нього.

Перший турнір із функціонального багатоборства — кросфіту серед команд Збройних Сил України на здобуття звання «Найбільш фізично підготовлений підрозділ»  спричинив неабияку цікавість запрошених гостей і преси. Для України це був перший масштабний захід з упровадження в армійське повсякдення цього виду інтенсивної фізичної підготовки, який, до слова, уже кілька десятиріч активно практикують провідні армії світу. Цікавість підігрівав той факт, що переважна більшість спортсменів воювали на Сході України. Родзинка змагань — участь у турнірі ветеранів АТО з особливими фізичними потребами, переможців проекту «Ігри героїв».

5479_p_13_img_0002Кросфіт (з англ. CrossFit) — брендована методика фітнесу, створена американцем Ґреґом Ґласманом. Тренування з кросфіту розвивають як змагальний вид спорту. До них входять елементи важкої атлетики, пауерліфтингу, гімнастики, гирьового спорту, зарядки, стронґмену та інші вправи.

Змагання проводило Головне управління підготовки Збройних Сил України спільно з Федерацією функціонального багатоборства, за підтримки Міністерства оборони України, Міністерства молоді та спорту України й багатьох громадських організацій. До участі в турнірі долучилися команди від усіх видів військ та вищих військових навчальних закладів ЗС України.

Змагальну частину становили три комплекси вправ, які учасники виконували естафетним методом або командно. Протягом кількох годин 14 команд — учасників змагань у шаленому темпі виборювали перемогу. У підсумку третє місце посіли «блакитні берети» зі 199-го навчального центру Високомобільних десантних військ, «срібло» — в активі команди Військової академії з Одеси. А безумовними переможцями змагань стали миколаївські десантники з 79-ї бригади, які, за словами розпорядника змагань, не залишили суперникам жодного шансу на першість. Чемпіонами стали капітан команди сержант Олександр Салай, старшина Роман Давиденко, сержанти Віктор Єгоров та В’ячеслав Колесник.

Один із переможців турніру — сержант 79-ї десантної бригади Віктор Єгоров не приховує свого захоплення новою дисципліною:

— Наша четвірка провоювала разом півтора року. Ми звикли працювати командою, прикриваючи один одному спини. Нині разом тренуємося. Узагалі, ми — майстри з рукопашного бою. Але у вересні нам запропонували пройти навчання на інструкторів із кросфіту, і ми це зробили. Як бачите, не даремно. На мою думку, цей вид спорту має в нас стати головною дисципліною фізичної підготовки. Він дає витривалість, силу, гнучкість, потужність, швидкість на полі бою. Ще кросфіт привчає працювати в команді, коли, наприклад, потрібно терміново витягти з поля бою пораненого, здійснити тривалий марш або просто підтримати своїх психологічно.

Як зауважив начальник фізичної підготовки Збройних Сил України полковник Олег Чернявський, місце кросфіту в загальній системі фізпідготовки військ буде визначено після остаточної апробації проекту. Але він напевно має право на існування у вигляді окремої дисципліни.

Віктор ШЕВЧЕНКО

Схожi записи: