Уроки від НАТО українським сержантам

 Грудень 22, 2016

v-ramkah-uchasti-ukrajini-u-programi-z-udoskonalennja-vijskovoji-osviti-deep-nuou-vidvidala-delegatsija-nato-137097-137097-0Минулого тижня в Україні в межах реалізації Програми НАТО «Удосконалення військової освіти» (DEEP) працювала робоча експертна група фахівців Альянсу. Іноземні експерти побували у військових навчальних закладах нашої держави, ознайомилися з досягнутим прогресом у царині розбудови військової освіти та підготовки професійного сержантського складу Збройних Сил України.

Мета програми — надання підтримки країнам–партнерам НАТО в розвитку й реформуванні системи військової освіти.

Окрім України, у програмі беруть участь Польща, Словаччина, Угорщина, Німеччина, Великобританія, США, інші країни — члени й партнери Альянсу. Особливістю цього візиту іноземної делегації, до складу якої увійшли представник політдиректорату Міжнародного секретаріату НАТО Маріуш Соліс, професор Алан Столберґ, інші провідні фахівці, стало те, що вони не лише ознайомилися зі станом реалізації програми, обговорили проблемні питання вдосконалення навчальних дисциплін у вишах, а й приділили особливу увагу темі вишколу нашого сержантського складу.

Нині в межах співпраці за програмою DEEP у контексті вдосконалення системи підготовки сержантського й старшинського складу ЗС України та її максимального наближення до підходів Альянсу поліпшено оргштатну структуру 197-го Центру підготовки сержантського складу. Зокрема, на базі центру започатковано базове навчання інструкторів, наближене до тренінгу, який проводять у країнах НАТО, а також курс лідерства, що відповідає першому рівню курсів підготовки натовського сержантського складу.

Також цьогоріч фахівці Школи НАТО в Обераммергау на базі Національного університету оборони України ім. І. Черняховського провели семінари з питань структури та завдань НАТО, ролі й місця там сержантського складу, їхніх функцій, взаємодії з офіцерами, розподілу повноважень між ними, завдань із підготовки підлеглого особового складу. Семінари відвідали чимало командирів та головних старшин батальйонів.

Окрім цього, за Програмою DEEP фахівці Збройних Сил Латвії у 184-му навчальному центрі провели чотири базові курси для його інструкторів, а представники війська Литви в 197-му Центрі підготовки сержантського складу навчали українських колег загальновійськової підготовки солдата.

Завдячуючи іноземним колегам, наші хлопці мають нагоду здобувати відповідні знання й досвід у навчальних закладах збройних сил країн — членів і партнерів НАТО.

Наприклад, сьогодні найкращі представники українського сержантського корпусу навчаються в Школі НАТО в м. Обераммергау (ФРН) та в Школі профпідготовки сержантів Збройних Сил Швейцарії у м. Люцерн. Також українські військовики здобувають знання та навички в межах тренінгу інструкторів у Школі сержантів Збройних Сил Литви. А сержантський курс із підготовки та здійснення операцій НАТО з підтримання миру проводить Міжнародний навчальний центр у Сараєві (Боснія і Герцеговина). Там же триває вишкіл українських молодших командирів за курсом для сержантського складу з роботи у штабах миротворчих місій Альянсу та боротьби з корупційними ризикам.

Наприкінці робочого візиту експерти Програми НАТО з «Удосконалення військової освіти» зустрілися з першим заступником Міністра оборони України Іваном Руснаком. Сторони оцінили співпрацю між оборонним відомством і DEEP у 2016 році та обговорили можливу допомогу Альянсу в продовженні виконання цієї програми на період до 2020 року. Експерти НАТО позитивно оцінили зміни, які відбулися в системі військової освіти України за останні три роки.

Іван СТУПАК

Схожi записи: