Іспит глибиною

 Грудень 18, 2016

5478_p_18_img_0001ВМС ЗС України поповнили одинадцять інструкторів-водолазів, які навчалися на спеціалізованих курсах водолазної підготовки

Військові моряки протягом трьох тижнів підтверджували професійну кваліфікацію під час занять в Інституті ВМС Національного університету «Одеська морська академія», виконували завдання практичного модуля в закритому басейні, відпрацьовували водолазні спуски з необладнаного узбережжя, причалів, кораблів тощо. Їхню професійність оцінювала Центральна водолазна кваліфікаційна комісія флоту

У навчальній програмі передбачено опанування курсантами Інституту ВМС, військовослужбовцями корабельного складу й підрозділів спеціального призначення способів виконання водолазних спусків, знань щодо фізичних та фізіологічних особливостей організму людини в умовах збільшеного тиску на глибині, вивчення сучасного водолазного спорядження та засобів забезпечення, яке перебуває на озброєнні кораблів і суден.

Майбутні інструктори-водолази мають володіти навичками виконання типових водолазних робіт і способами надання допомоги водолазам в аварійних ситуаціях та суворо дотримуватися правил техніки безпеки під час відпрацювання завдань під водою.

Oсобовий склад відпрацьовував завдання під час виконання широкого спектра корабельних водолазних робіт. Майбутні інструктори набули досвіду в організації порядку дій під час розгортання водолазної станції на необладнаному узбережжі.

— Після завершення теоретичної складової відбуваються практичні тренування майбутніх водолазів-інструкторів у ролі командирів спусків. Насамперед важливо, що умови тренувань є максимально наближеними до реальних. Завдяки мобільності та мінімально необхідному комплектові техніки, майна, технічних засобів та засобів забезпечення, якими оснащено водолазний полігон, водолази удосконалюють практичні навички й нарощують можливості проведення фактичних водолазних та аварійно-рятувальних робіт, — розповідає начальник пошуково-рятувальної служби штабу командування ВМС ЗС України капітан 2 рангу Олексій Нестеров.

На кількох навчальних місцях учасники заходу теоретично й практично відпрацювали питання з організації проведення практичних водолазних спусків, зберігання, обслуговування та підготовки водолазного спорядження, а також організацію медичного забезпечення водолазних спусків і робіт.

Під час заняття здійснено практичні водолазні спуски з причалу, борту корабля й шлюпок. Продемонстровано алгоритм обслуговування та експлуатації водолазного спорядження, а також організацію надання медичної допомоги водолазам у разі виникнення професійних водолазних захворювань. Особливістю водолазних спусків стала й перевірка засобів підводного зв’язку, що має досить вагоме значення для роботи в умовах поганої видимості під водою.

Крім того, військові моряки виконували спеціальні роботи, під час яких здійснювали пошук та підйом предметів, які затонули, чищення кінгстонної решітки корабля, оглянули його донну забортну арматуру та гвинто-кермовий комплекс, здійснювали розвідку водної акваторії й водних перешкод, відпрацьовували елементи підводно-технічних, рятувально-водолазних і рятувально-евакуаційних робіт.

— Високи професійний рівень водолаза — це виконання всіх видів водолазних робіт під водою на глибині до 60 метрів, а кваліфікація інструктора-водолаза включає в себе, крім відпрацювання обсягу робіт і практичних занурень, які виконують звичайні водолази, уміле керівництво водолазними спусками та їх практичне забезпечення. Також інструктор-водолаз корегує дії водолазних розрахунків і контролює хід розгортання й правильну експлуатацію водолазної станції на причалі, кораблі або необладнаному узбережжі, — зауважив начальник науково-дослідного управління командування ВМС ЗС України, водолазний спеціаліст капітан 1 рангу Сергій Титаренко.

— Під час практичних спусків особливу увагу приділяють диханню в спорядженні, умінню спускатися з трапа, правилам пересування під водою та організації зв’язку. Не слід забувати й про вплив тиску під водою на організм людини, що також ускладнює виконання завдань. Велику увагу під час практичних водолазних спусків зосереджено на орієнтуванні під водою, плаванні за визначеним курсом, тренуванні особового складу для оволодіння різними способами пошуку, обстеженні підводної частини плавзасобу, — розповів слухач курсу водолазної підготовки військовослужбовець одного з підрозділів спеціального призначення Військово-Морських Сил ЗС України.

Віталій ПАНЧИШИН

Схожi записи: