«Литва має стати плацдармом для проникнення українського виробника на ринки ЄС»

 Грудень 17, 2016

5478_p_02_img_0002Глава Української держави під час другого Українсько-литовського економічного форуму запросив литовський бізнес інвестувати в Україну

«Литва та Вільнюс стали дуже символічними для нашої європейської інтеграції і відіграли величезну роль в нашій новітній історії», — нагадав глава держави про події листопада 2013 року, відзначивши особисту підтримку України Президентом Литви Д. Грибаускайте

Петро Порошенко зазначив, що за останні три роки в Україні було зроблено дуже багато, зокрема знижено рівень інфляції, який 2014 року становив 45–65%; відновлено зростання ВВП; стабілізовано курс гривні та покращено макроекономічну ситуацію. Крім того, було забезпечено енергетичну безпеку шляхом диверсифікації джерел енергопостачання, покращено показники «Нафтогазу», реформовано систему державних закупівель, розпочато дерегуляцію і децентралізацію, реформу податкової системи.

Президент зазначив, що нині проводиться важлива судова реформа, яка забезпечить можливість громадянам та інвесторам знаходити правду та справедливість у судах. Глава держави також нагадав, що в Україні була створена та запрацювала нова антикорупційна структура. Він наголосив, що кожен український чиновник, суддя, прокурор, правоохоронець має відзвітувати про походження свого майна: машин, дач, квартир, банківських рахунків, великої кількості готівки, яка зберігається вдома. «Мета електронних декларацій — не цікавість подивитися в замковий отвір, а ефективні антикорупційні кроки», — сказав Президент.

Глава держави зазначив, що нині перше місце в товарообігу України посідає Європейський Союз — більше 45%. «Це ще мало. Литва може і має бути тим плацдармом проникнення на європейський ринок українського виробника. Ми добре розуміємо, знаємо можливості та традиції один одного, ми довіряємо один одному і маємо унікальну синергію розвитку нашого бізнесу», — наголосив Президент.

Схожi записи: