БРДМ із закарбованими іменами «кіборгів» постане біля одного з навчальних закладів столиці

 Грудень 10, 2016

5477_р_18_img_0001«Ви сказали, що під час реконструкції одного з дотів пошуковці знайшли планшет. А хіба у роки війни вони були у наших бійців?» — дівчинка для переконливості запитання показала свою електронну книжку. Підполковник запасу Андрій Зубов посміхнувся від такої «обізнаності» й уже серйозно пояснив: «Планшет — це назва командирської сумки. У ній офіцери зберігали топографічні карти, компас, інші речі, що потрібні військовій людині. От і той лейтенант, якому він належав, загинув смертю героя у цьому доті при обороні Києва». Пізніше, коментуючи те спілкування з дівчинкою, Андрій Вікторович розповів: «Саме для цього ми привели своїх вихованців на місце колишніх боїв — щоб наблизити їх на відстань серця до тих захисників столиці, що загинули тут далекого 1941 року»

Коли я почув цю історію, то подумав, що той планшет лейтенанта, захисника Києва спекотного 41-го, став ніби першим рядком балади про спадкоємність подвигу, виховання молоді на бойових традиціях представників старших поколінь. Зазначу, що подія, про яку я розповів, сталася ще до початку війни на Сході України. Коли знову прибув до Київського професійного коледжу, відразу відзначив багато змін. Уже у назві з’явилися слова про його статус як навчального закладу з посиленою військовою та фізичною підготовкою. Заходжу до приміщення й одразу звертаю увагу на галерею Героїв України — учасників антитерористичної операції. Відкриває її портрет людини-легенди — генерал-майора Ігоря Гордійчука, який нині очолює Київський військовий ліцей імені Івана Богуна.

Про зміни, які відбулися з наданням нового статусу, розповів директор Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою, заслужений працівник освіти України Василь Петрович: «У нашому закладі навчаються понад 1300 учнів. Серед них — більш як 200 курсантів, які перед зарахуванням до навчальних рот і взводів пройшли тестування, перевірку стану здоров’я, фізичної підготовки. Ми готуємо фахівців за низкою спеціальностей. Зокрема такими, як інформаційні технології, телекомунікації, автосправа, металообробка тощо. Черговим досягненням у практичній реалізації програми предмету «Захист Вітчизни» стала підготовка за переліком військово-облікових спеціалістів. Зокрема — операторів обробки інформації та програмного забезпечення, майстрів із діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів, слюсарів з ремонту автомобілів, водіїв автотранспортних засобів тощо.

Наша розмова з Василем Сергійовичем відбувалася у присутності завідувача відділення з військово-фізичної підготовки коледжу підполковника запасу Андрія Зубова. Знаю Андрія Вікторовича відтоді, як він був заступником командира окремого полку зв’язку повітряного командування «Південь» ВПС ЗС України. Вже тоді він, разом з командиром — полковником Віталієм Тарасовим, уклав угоду з коледжем з питань військово-патріотичного виховання, організації шефства військової частини над учнями столичного навчального закладу.

Напередодні нашої зустрічі Андрій Зубов повернувся з полігону, який розташований на території Васильківського району Київщини. Значну допомогу в його створенні надали військовослужбовці полку зв’язку — його фахівці проводять з курсантами заняття з військової підготовки. Цього року для проведення польових зборів та тактичних навчань відкрито навчально-оздоровчий комплекс у селі Велика Бугаївка Васильківського району. У навчальному процесі використовуються 8 одиниць автотракторної техніки та 2 колісних броньованих транспортних засоби. Працює електронний тир. У курсантів є і своя стройова пісня, яку написав директор коледжу. Головний її зміст — вірність кращим бойовим традиціям, готовність до захисту України.

Останнім часом у коледжі з’явилися стенди, матеріали яких розповідають про перехід Збройних Сил України на стандарти НАТО. Ось як це пояснив директор коледжу Василь Петрович: «Ми випускаємо молодших спеціалістів, які конче потрібні й для української армії. Взяти тих, хто опановує автосправу. Як відомо, натовська техніка начинена електронними схемами, на відміну від наших «газиків». Тому плануємо придбати автотехніку європейського класу, на якій будемо готувати спеціалістів. Збираємося створити макети зброї армій, які входять до Альянсу».

На цей час понад 50 курсантів, випускників коледжу, вже поповнили лави захисників України. Чимало з них розпочали військову службу за контрактом у полку зв’язку, який шефствує над цим навчальним закладом. Серед них — випускник минулого року Андрій Клименко. За його словами, досвід військово-патріотичного виховання, набутий у столичному коледжі, став для нього відправним пунктом у виборі професії військового. З часом він планує вступити до військового вишу і стати офіцером. У коледжі нині навчається і Денис Пивоварчук, батьки якого служать у столичному полку зв’язку: тато — підполковник, мати — військовослужбовець служби за контрактом.

Із початком війни на Донбасі керівництво коледжу посилило військово-патріотичне виховання учнів на прикладах героїзму та мужності учасників антитерористичної операції. Для українських бійців закупили дві тонни продуктів, 100 комплектів для будівництва оборонних споруд, які відвіз на передову особисто директор навчального закладу. Своєю чергою захисники України з підрозділів морської піхоти, 95-ї окремої аеромобільної бригади передали прапори, під якими вони боронили рідну землю. Нині жоден з урочистих заходів не відбувається без зустрічей учнів із цими святинями ратного подвигу. Нині юні пошуковці на чолі з командиром курсантської роти коледжу майором запасу Олексієм Куцих збирають відомості про загиблих героїв — захисників донецького аеропорту. Їхні прізвища викарбують на побитій снарядами БРДМ, яка стане на вічну стоянку біля центрального входу до коледжу на столичному бульварі Тараса Шевченка. На уроках мужності перед учнями постійно виступають учасники бойових дій на Сході України.

Багато у коледжі робиться і для посилення фізичного, духовного, естетичного виховання молоді. Учні мають стадіон, три спортивні та тренажерні зали, навчальні телерадіостудії, музей, сучасну бібліотеку. Гордість коледжу — ансамблі духових та ударних інструментів. Приміром, ансамбль барабанщиць «Киянки» виступав з концертами в Італії, Індії, Китаї та інших країнах світу.

Володимир ЧІКАЛІН

Схожi записи: