Джеймс Маттіс може очолити Пентагон

 Грудень 11, 2016

mattis-4_3Чинний міністр оборони США Ештон Картер висловив позитивне ставлення до призначення генерала у відставці Джеймса Маттіса на посаду глави Пентагону в наступній адміністрації.

Про це йдеться в короткій заяві Картера, оприлюдненій прес-службою Міністерства оборони США — повідомляє Укрінформ.

«Я знаю генерала Джеймса Маттіса протягом багатьох років і дуже поважаю його», — зауважив теперішній глава оборонного відомства США.

Він підкреслив, що продовжуватиме робити все для того, «щоби допомогти забезпечити плавний перехід у Міністерстві оборони».

Про рішення обраного Президента США Дональда Трампа віддати керівництво Пентагоном генералу Морської піхоти США у відставці Джеймсу Маттісу стало відомо минулого четверга. Для його остаточного затвердження Конгрес має прийняти окреме рішення, яке зняло б заборону призначати міністром оборони офіцерів, які протягом останніх семи років перебували на військовій службі. Генерал пішов у відставку з посади командувача Центрального командування США 2013 року.

Генерал Корпусу морської піхоти США, колишній командувач міжвидового командування Збройних сил США Джеймс Маттіс відомий як один із найвпливовіших військових керівників свого покоління. Його називали стратегічним мислителем, але водночас звертали увагу на його агресивний стиль спілкування. Після відставки він працював консультантом і науковим співробітником Інституту Гувера — експертної установи при Стенфордському університеті.

Також відомо, що він з недовірою ставиться до Ірану та критикував Росію через ситуацію в Криму й у східних регіонах України.

Схожi записи: