Президент відвідав військовослужбовців, які проходять лікування у Національному військово-медичному клінічному центрі

 Грудень 6, 2016

992fed761f7dfc7c31a0b1ee932c66bf_1481021413_extra_large

У День 25-ї річниці Збройних Сил України Президент Петро Порошенко відвідав військовослужбовців, які перебувають на лікуванні у Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь».

Про це повідомляє Адміністрація Президента України.

У відділенні невідкладної хірургії Глава держави поспілкувався з бійцями, які отримали поранення в зоні АТО, привітав їх зі святом та вручив пам’ятні подарунки. «Радий в цей день бути поруч з вами, дуже пишаюся такими воїнами», – зазначив Петро Порошенко. Президент поцікався обставинами поранення, а також перебігом лікування і чи достатньо медичного забезпечення для якісного відновлення здоров’я.

Більшість поранених військових розповіли, що планують продовжити службу у лавах ЗСУ. Президент наголосив, що досвід, який здобули військові у бойових діях, надзвичайно корисний армії та їхнім побратимам, які зараз продовжують захищати Україну.

Після цього Глава держави відвідав клініку променевої діагностики, де начальник відділення комп’ютерної томографії та магнітно-резонансної діагностики Світлана Колесник ознайомила його з роботою нового кабінету комп’ютерної томографії. За її словами, новий томограф дозволить здійснювати швидке обстеження різних ступенів поранення. У свою чергу, Міністр оборони Степан Полторак повідомив, що апарат було придбано за кошти Міноборони і завдяки системі Prozorro вдалося суттєво зекономити на його вартості. За його словами, початкова вартість томографу складала близько 30 млн гривень, а завдяки системі електронних закупівель його було придбано за 16 млн гривень.

Глава держави також відвідав центр малоінвазивної хірургії та ендоскопії клініки абдомінальної хірургії, де Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шигекі передав Міністру оборони України Степану Полтораку сертифікат на новий відеоендоскопічний комплекс.

«Я бажаю, щоб конфлікт, спричинений російською агресією, вирішився якнайшвидше. Японія продовжить підтримку триторіальної цілісності України шляхом санкцій проти Росії.  Японія разом з членами Великої сімки також продовжить підтримку процесу реформ, які принесуть економічне процвітання. В цьому зв’язку Японія приділяє велику увагу медичній реформі, ініційованій виконуючою обов’язки Міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, адже українська система охорони здоров’я потребує підтримки», – сказав Сумі Шигекі.

Президент зазначив, що госпіталь суттєво модернізували і лікування в ньому пройшли більше 13 тис. військових. «Значна частина з них повністю повернули здоров’я дякуючи професіоналізму і дбайливим рукам персоналу госпіталю. Звичайно, що ці руки треба «озброювати». І дуже важливо, що ми їх «озброюємо» найсучаснішою технікою, томографами, які купуються за рахунок коштів державного бюджету, і за рахунок допомоги, яку надають нам наші іноземні партнери, зокрема Японія», – підкреслив Петро Порошенко. Глава держави подякував японській стороні та Офісу проектної підтримки ООН за допомогу – в рамках програми було також надано обладнання госпіталям у Вінниці, Харкові, Львові, Одесі.

«Дякую за співпрацю, яка дозволила нам вийти на такі результати і зробити лікування українських воїнів вчасним», – сказав Президент.

«Думаю, що ця співпраця є символічною. Дуже важливо було почути, що це є чергове продовження, що це стосується не лише Києва, а й багатьох інших міст, де українські воїни отримують лікування. Також дуже важливо, що ми мали можливість направити на лікування за кордон 278 військовослужбовців, 257 з яких вже повернулися, отримавши необхідну допомогу, яка дозволила їм повернутися до нормального життя чи до лав ЗСУ», – додав Глава держави.

 

Читайте також:

Україна — четверта серед європейців у рейтингу миротворців ООН

«Аккерман» і «Бердянськ» успішно завершили державні випробування

Маскувальний «хенд мейд» від «Краматорських бджілок»

Схожi записи: