Про новий полігон для стрільб ЗРК С-300ПС

 Грудень 9, 2016

img_3639Із анексією Криму РФ не залишила Україні іншого виходу, як шукати поки що тимчасовий майданчик для проведення бойових стрільб ЗРК С-300ПС, Бук М1 та інших. Власне, тому, згідно з указом Президента України ще від 4 липня 2016 року, в нашій країні було проведено серйозну роботу зі створення в Одеській та Херсонській областях державного полігона з випробувань реактивних артилерійських комплексів, зенітно-ракетного озброєння, авіаційних засобів ураження.

Цими справами опікується, як правило, спеціальна полігонна служба. Старший офіцер відділу бойової підготовки управління бойової підготовки Командування Повітряних Сил підполковник Микола Петрячков очолював свого часу полігонну службу Повітряних Сил. І саме йому довелося координувати роботу з визначення нового місця полігону, який поки що називатиметься тимчасовим майданчиком.

За його словами, окрім спеціалістів Командування ПС та Повітряних командувань, до справи долучилися фахівці Державного науково-випробувального центру (ДНВЦ) й Харківського національного університету ПС. Комісія визначила потенційно придатні місця для створення полігону й обрала майданчик поблизу населеного пункту Олександрівка у Херсонській області. Він і став місцем проведення навчань та випробувань.

За словами головного інженера зенітних ракетних військ Командування Повітряних Сил полковника Дмитра Бурдики, продовження термінів служби зенітних керованих ракет нашого основного ЗРК С-300П є досить актуальним. Успішне проведення контрольних льотних випробувань ЗКР 5В55К (Р) у майбутньому розв’яже руки Командуванню ПС щодо їх експлуатації й постановки на бойове чергування в системі протиповітряної оборони держави.

Юрій ІГНАТ

Схожi записи: