Пораненим допомагає арт-терапія

 Грудень 9, 2016

5477_р_14_img_0002У Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону впродовж усього часу бойових дій на Донбасі ведеться робота з морального та психологічного відновлення поранених. Відомі художники, актори, письменники, музиканти постійно відвідують скалічених війною українських воїнів, проводячи для них концерти та сеанси арт-терапії.

Благодійна акція «Врятуй і Збережи», яку спільно з керівництвом центру провели активісти місцевої жіночої громадської організації «Ми», стала яскравим підтвердженням цього.

— Ми невипадково назвали проект «Врятуй і Збережи», адже колись ці хлопці, які нині перебувають на лікуванні та реабілітації у військовому госпіталі, на Сході України, не шкодуючи власного життя, рятували наше. Тепер дуже хочеться, щоб справжнє мистецтво врятувало їх, — розповіла про мету благодійного проекту активіст жіночої громадської організації «Ми» Олена Москаленко.

Проект проводився як культурологічний: перед бійцями виступали артисти театру одеської пісні «Фанконі», кінематографісти «Одеської кіностудії», художники. В клубі військового госпіталю вони передавали неповторний колорит «старої» Одеси, жартували, співали пісні, розповідали про акторське мистецтво, демонстрували кінострічки, зняті у Південній Пальмірі, проводили для бійців АТО виставки своїх художніх і фотохудожніх робіт, на яких зображено природу, тварин та різні країни нашого дивовижного світу.

А під час демонстрації картин заслужених художників України, які входять до списку «Золотих майстрів Одеси», було проведено майстер-клас із живопису: кожен охочий військовослужбовець міг не лише ознайомитися з творчістю видатних майстрів, а й намалювати свою, можливо, першу в житті картину з символічною й знаковою назвою «Золото одеського узбережжя».

— Взявши до рук пензлі, ми передали своє бачення теплого моря та сонячного неба. Коли людина малює, відбувається гармонізація її психічного стану. Проведена в такий спосіб арт-терапія сприяє якнайшвидшому одужанню, — висловився з цього приводу учасник АТО підполковник Олександр Скібін, який перебуває на лікуванні у ВМКЦ Південного регіону.

Тож для тих, хто ще недавно тримав оборону під постійними обстрілами, благодійна акція «Врятуй і Збережи» має велике значення.

В’ячеслав ДІОРДІЄВ

Схожi записи: