«Аккерман» і «Бердянськ» успішно завершили державні випробування

 Грудень 5, 2016
Під час перевірки швидкості ходу та маневреності катера

Під час перевірки швидкості ходу та маневреності катера

Майже за рік катери подолали більше ніж 2000 миль, відпрацювали понад 20 бойових вправ по повітряних, морських і наземних цілях з усіх видів озброєння
Незабаром малі броньовані артилерійські катери «Аккерман» і «Бердянськ» підсилять сили постійної бойової готовності Військово-Морських Сил ЗС України. Акт про успішне закінчення державних випробувань на катерах днями було підписано в штабі українського національного флоту
— На морському полігоні поблизу Одеси катери успішно закінчили всі випробування та відправилися на пофарбування, — повідомив Голова державної комісії — заступник командувача ВМС ЗС України з бойової підготовки — начальник управління бойової підготовки капітан 1 рангу Олексій Неїжпапа. — Особлива увага членів комісії приділялася роботі кормових та носових бойових модулів і апаратури навігації. Зокрема в морі перевірялася швидкість ходу та маневреність катерів, можливості енергетичної установки, рульовий, якірний, швартовно-буксирний та леєрний пристрої. Окрім того, перевірено дальність плавання та герметизацію зовнішнього контуру катерів.5477_p_07_img_0003
За словами капітана 1 рангу Олексія Неїжпапи, катери під час контрольного виходу та тактичних навчань, показали дуже хороші ходові якості, безперебійну роботу систем і механізмів, а також живучість та надійність матеріальної частини.
— Відповідно до плану навчань, катери успішно виконали артилерійські стрільби по мішенях, які імітували споруди берегової оборони та броньовану техніку, кораблі й засоби повітряного нападу умовного противника, — зазначив начальник управління бойової підготовки.
До речі, у дуельній ситуації, що була розіграна, катери відпрацювали завдання маскування, пошуку й виявлення морської цілі з подальшим умовним знищенням противника. Ретельне маскування суднам забезпечували особливість конструкції корпусу, виконаного за принципом стелс-технології, а також спеціально створена димова завіса. Застосовані засоби ускладнюють виявлення та класифікацію об’єкта як надводного корабля. Таким чином, катерам вдавалося непоміченими виходити на рубіж атаки.
Слід зазначити, що на даний час екіпажі катерів складаються з досвідчених офіцерів та контрактників бригади надводних кораблів. Однак опановувати науку управління новою технікою їм доводилося за безпосередньої участі у випробуваннях і спілкуванні з представниками підприємства-виробника.
— Командування флоту планує закупити у підприємства-виробника стенд, до складу якого увійдуть бойові модулі, системи навігації та життєзабезпечення, а також пост керування. Стенд розгорнуть на базі навчального центру в Миколаєві, — наголосив капітан 1 рангу Олексій Неїжпапа.

Євгеній СИЛКІН

Схожi записи: