Хто вони, «українські диверсанти»?

 Грудень 2, 2016

6d9734879_4607073Перша група «українських диверсантів», яку «спіймали» співробітники ФСБ Криму, за їхніми словами, намагалася прорватися до Криму через перешийок у ніч з 6 на 7 серпня 2016 року. Затримання саме цієї групи нібито супроводжувалося людськими жертвами. В ході перестрілки загинули офіцер ФСБ Роман Каменєв і боєць-контрактник ВДВ Семен Сичов. За словами російських чекістів, протилежна (українська) сторона також втратила двох людей, чиї імена не розкриваються. Справжні обставини загибелі російського військовика та працівника ФСБ досі невідомі.

Затриманих троє: громадяни України Євген Панов, Андрій Захтій і Редван Сулейманов. Першим двом пред’явлені обвинувачення за ст. 281 і ст. 208 КК РФ (диверсія і організація або участь в незаконному збройному формуванні). За якими саме статтями звинувачують Сулейманова — невідомо. Всі затримані нібито визнали свою провину.

Після затримання ФСБ 9 листопада «севастопольських диверсантів» уже наступного дня у ЗМІ «сплили» їхні імена: Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка. Тоді ж з’ясувалося, що Штибліков і Бессарабов до 2014 року працювали в українському аналітичному центрі з досліджень проблем безпеки Чорноморського регіону «Номос».

Протягом минулого тижня з’явилася нова інформація про «диверсантів». Родичі Володимира Дудки розповіли журналістам, що до 2001 року Володимир служив капітаном корабля ВМС України «Сімферополь», 2007 року звільнився у запас і працював спеціалістом з розбору і знищення боєприпасів в Інкерманських штольнях, а вже «при Росії» влаштувався сапером у МНС.

14 листопада ФСБ опублікувала відеозаписи допитів Штиблікова і Бессарабова, на яких вони також, як й їхні попередники, зізнаються в «приналежності до Головного управління розвідки Міністерства оборони України»…

Інф. «НА»

Схожi записи: