VETERANO COFFEE, або про життя після війни

 Листопад 27, 2016

5475_p_11_img_0001Володимир Шевченко, власник мобільної кав’ярні Veterano Сoffee, що біля станції метро «Теремки» у Києві, ділиться досвідом відкриття власної справи

Володимир займався бізнесом із 18 років, відкривав кіоски, магазини. Але війна змінила плани підприємця. У березні 2015 року його мобілізували. Півтора місяця, разом з іншими хлопцями, він перебував у навчальному центрі, а згодом потрапив до 95-ї окремої аеромобільної бригади.

У район проведення АТО солдат Шевченко прибув 7 травня 2015 року.

— Спочатку до Слов’янська, а згодом передислокувалися до Авдіївки. Кожен день противник вів вогонь. Наш батальйон зайняв бойові позиції. Ми зміцнювали укріплення, відбивали спроби ДРГ противника прорватися на нашу територію, — розповідає Володимир. — Найбільше обстрілів зазнавали, коли приїжджали так звані гумконвої…

Вдома на нього чекали дружина та двоє діток — шести та дванадцяти років.

— Повернувшись з армії, я думав про те, як відновити свій бізнес, адже за час перебування в АТО його втратив. Почав ходити на курси для учасників АТО, де навчивcя ресторанного бізнесу. Інформацію про ці курси я знайшов у соцмережах, — говорить Володимир.

Через місяць навчання чоловік випадково потрапив до Леоніда Остальцева, який розповів про свою піцерію Veterano Pizza.

— У мене ще до цього було бажання влаштуватися до ресторану чи кафе, попрацювати там на кухні, побачити, як працює цей механізм із середини. У Леоніда я пропрацював три місяці, а потім під брендом Veteranо вирішив відкрити свою кав’ярню, — пояснює підприємець.

Власна кав’ярня стала для Володимира новою справою, до цього він не займався подібним бізнесом.

— Багато учасників АТО бояться відкривати свою справу, бо вважають, що для цього потрібні величезні суми грошей. Це не так. Адже після того, що ми пройшли на війні, нам взагалі немає чого боятися. Якщо відкривати невеликий бізнес, то на багатьох речах можна зекономити. Наприклад, не купувати точку продажу, а взяти її в оренду. Також можна орендувати необхідне обладнання. Зібрати усі документи для відкриття бізнесу теж нескладно, головне — уважно ознайомитися з їх переліком, — ділиться порадами Володимир Шевченко.

У мережі Veterano Coffee є можливість «підвішувати» каву або інші напої, щоб пригостити ветеранів АТО.

— Зазвичай військові не люблять брати «підвішену» каву. Але коли я пояснюю хлопцям, що люди щиро хочуть зробити для них щось приємне і не просто «залишають» каву, а ще й пишуть для них побажання, то вони усміхаються і беруть бадьорий напій, — каже Володимир.

Взагалі мета «підвішеної» кави — зібрати певну суму грошей, щоб поїхати з волонтерами в зону АТО і пригостити армійців смачною кавою.

Володимир з радістю прийме на роботу учасників АТО.

— Будь-який атовець може написати мені у Facebook. Головне — не боятися. Якщо людина чогось не вміє, її легко можна навчити, бо немає нічого неможливого. Треба лише мати бажання, — впевнений Володимир Шевченко.

Схожi записи: