Після трирічної перерви Україна розпочала пошук нафти і газу у Чорному морі

 Листопад 18, 2016

25584-1_large17 листопада в Одесі вишло в рейс єдине в Україні науково-дослідне судно “Искатель”, яке буде проводити роботи з пошуку нафти і газу на шельфі Чорного моря.

Про це повідомляє прес-служба Державної служби геології та надр.

Науково-дослідне судно «Искатель» після трьохрічної перерви розпочинає морські геолого-геофізичні дослідження. «Искатель» унікальне судно для виконання сейсморозвідувальних робіт як звичайної середньо частотної модифікації, так і високо роздільної (високочастотної). Низький рівень шуму двигунів забезпечує високу якість сейсмічного матеріалу і його геологічну інформативність.

Південний регіон країни найменш вивчений і один із перспективних, шельф Чорного моря освоєний на 4%. У планах ПричорноморДРГП на ділянці площею 6770 км2, яка в адміністративному відношенні примикає до південної частини Одеської області, за напрямком нафта і газ провести комплексні геофізичні і геохімічні дослідження з ціллю виявлення і підготовки до пошуково-розвідувального буріння перспективних об’єктів.

У рамках об’єкту відпрацювання 7000 км профільних робіт сейсморозвідки і 2160 станцій геохімічних спостережень. Цим рейсом розпочинається морський етап масштабних робіт.

Нагадаємо, як повідомляла Gazeta.ua, РФ від початку окупації Криму вдається до морського розбою — захоплює українські газові бурові платформи. Росіяни видобули вже не менш як 3,5 мільярда кубометрів газу з нашого шельфу (на понад 24 млрд грн за ринковими цінами 2016 року. — ГПУ).

Також росіяни захопили ще й Одеське (розташоване за 130 км від Одеси. — ГПУ) та Голіцинське родовища. Активно експлуатують їх. Відношення до Криму вони не мають. Це економічна зона України, територіально ближча до Одеси.

Україна має подавати позов проти Росії. “Її розбійницькі дії на Чорному морі безпрецедентні в міжнародній юриспруденції. Суд зіткнеться з великими труднощами — такого ще ніколи не було”, повідомляла Gazeta.ua.

За даними Держприкордон служби, зафіксовано та підтверджено місцезнаходження в Одеському та Голіцинському газових родовищах самопідйомних бурових платформ, стаціонарних платформ та суден забезпечення під прапором РФ.

 

Читайте також:

Проект «Бессарабська республіка» — ще один великий план Кремля з розширення «руського міра»

У Києві відкрився Координаційний центр для учасників АТО. Фото

Українські силовики обговорили питання розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей

 

Схожi записи: