Херсонес Таврійський — місто, де відбулося хрещення князя Володимира

 Листопад 22, 2016

5474_p_24_img_0005Розповіддю про Херсонес Таврійський «Народна армія» закінчує цикл про сім історико-культурних пам’яток України, які отримали найвищий рейтинг під час загальнонаціональній акції «Сім чудес України».

Херсонес Таврійський був заснований у 422–421 рр. до н. е. вихідцями з Греції на північному узбережжі Чорного моря. За античної доби Херсонес був важливим торговельним, ремісничим і політичним центром південно-західного узбережжя Криму.

Територія сучасного заповідника охоплює межі стародавнього грецького міста — Херсонеса Таврійського, що виникло на узбережжі Чорного моря. Місто було огороджене потужними оборонними стінами і розплановане за схемою, поширеною тоді у грецькому та римському світах. До наших днів збереглося багато давніх споруд. Серед них — елліністичний театр, римська цитадель, середньовічні християнські храми, житлові квартали, вулиці, гончарні майстерні, обладнання для засолювання риби, колодязі тощо.

Археологи досліджують Херсонес понад 180 років. За цей час відкрито вже третину міста. Серед археологічних знахідок є унікальні — присяга громадян Херсонеса ІІІ ст. до н.е., декрети, фрески, мозаїки, шиферні ікони християнських храмів.

Саме в Херсонесі згідно із літописом «Повість минулих літ» 988 року відбулося велике таїнство — хрещення київського князя Володимира.

Підготувала Олена КРУГЛЄНЯ

Схожi записи: